Hande Çeviköz Doğru – Kreatif Direktör, Alaaddin

Hande Çeviköz Doğru                                                Kreatif Direktör, Alaaddin

Reklamcı olma sebebim:
Hani küçüklüğünden beri ne olmak istediğini bilen insanlar vardır ya; ben asla onlardan biri olmadım. Yıllarca ne yapmak istediğimi çözemedim ama elimde tek bir gerçek vardı, o da yazı yazmayı çok sevdiğim. Üniversitede Siyaset Bilimi okudum, orada bile sınav sorularını hikaye anlatır gibi cevaplardım. Mezun olduktan sonra marka tarafında çalışmaya başladım ama hikayenin orada yazılmadığını anlamam kısa sürmedi. Hemen bir iletişim yüksek lisansı yaparak ajans tarafına geçtim ve yazar olarak işe başladım. Sonrasında da olaylar gelişti.

İçinde bulunmaktan gurur duyduğum kampanyalar:
Sene başında yollarımız ayrılana kadar VakıfBank’a çok fazla kampanya çalıştık ama aralarından “Cüzdanın olmadan ne kadar uzağa gidebilirsin” sorusuyla yola çıktığımız mobil iletişimi ve isminden karakter yaratımına her aşamasında büyük emek verdiğimiz Sesli Asistan projesi favorilerim arasında…
Pernigotti IL Gelato’nun 2017’deki Türkiye lansmanı da mutlu olduğum bir işti. Ama tabii ki Mart ayı itibarıyla başlayan çalışma sürecimizle birlikte Red Bull ile yaptığımız her işten büyük keyif aldığımı da söyleyebilirim.

Başkası tarafından yaratılmış favori kampanyam:
Direct TV’nin “Get Rid of Cable” ve Epuron’un “Mr. Wind” işleri gelmiş geçmiş favorilerim arasında. Canal+ işleri ve genel olarak aslında BETC tarafından yaratılmış birçok kampanya diyebilirim.

Kariyerimdeki en iyi an:
Her zaman daha iyisini yaşayabileceğime inanıyorum. Onun için çok çalışmaya devam.

İş hayatımdaki en utandırıcı anım:
Bilinçaltımın derinliklerinde sanırım.

Bu sektörde birlikte çalışmaktan en mutluluk duyduğum insan:
Birçok insan oldu. Bir isim vermektense uzun yıllardır parçası olduğum Alaaddin ekibi diyebilirim çünkü takım oyununa inanıyorum.

Kariyerimde büyük etkiye sahip olan kişiler:
İnsanın kendi çabası her zaman en önemlisidir ama nadiren de olsa, eğer şanslıysanız sizi yukarı çeken biriyle tanışırsınız. Benim için bu kişi, Emrah Doğru. Bana meslekle ilgili bildiğim doğruları öğreten, öğretmeye devam eden kişi…

Bu yazı ilk olarak Campaign Türkiye’nin 102. sayısında yayımlanmıştır.
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.