Gücü keşfet: Samsung Galaxy Note 9

Fotoğraf kalitesi, S Pen’i ve şıklığıyla bu aralar kendisinden sıklıkla söz ettiren Samsung Galaxy Note 9 modelini Burak Destici’den dinledik.

Samsung, merakla beklenen yeni modeli Galaxy Note 9’u kısa bir süre önce Türkiye’de satışa sundu. “En yeni ve en güçlü Note” olarak tanıtılan cihaz, kullanıcıların da kısa sürede beğenisini kazandı ve yılın en çok konuşulan telefonları arasında yer aldı. Şıklığıyla, performansıyla ve sunduğu yeni teknolojilerle öne çıkan Galaxy Note 9’u Samsung Electronics Türkiye Mobil İş Birimi Kıdemli Pazarlama Müdürü Burak Destici’den dinledik.

İnci Vardar Samsung Note 9’un öne çıkan özellikleri neler?

Burak Destici Yeni Galaxy Note9, bir önceki modelimiz olan Note8’e kıyasla önemli yeniliklerle tüketicilerin beğenisine sunuldu. İlk olarak batarya kapasitesini 4000mAh’e çıkardık, bu sayede yoğun kullanımda bile oldukça uzun bir süre telefonunuzu şarj etme ihtiyacı hissetmiyorsunuz. Note serisini diğer telefonlardan ayrıştıran S Pen ise ilk kez Bluetooth özelliğine kavuştu. Böylece S Pen’e mobil uzaktan kumanda işlevi kazandırmış olduk. Kullanıcılar selfie çekerken, video izlerken veya sunum yaparken S Pen’in uzaktan kumanda fonksiyonundan çok etkin bir şekilde faydalanabiliyorlar. Depolama alanı açısından Note9, 128GB ve 512GB seçenekleri ile satışa sunuldu. microSD kart desteği ile Note9’daki depolama alanını 1TB gibi çok ileri bir noktaya yükselttik. Samsung’un her zaman çok başarılı olduğu kamera teknolojisinde de yenilikler yaptık. Note9’daki Görsel Zekâ özelliği sayesinde, kullanıcılarımızın çektikleri fotoğraflar 20 farklı senaryoya göre otomatik olarak algılanıp en iyi renk ve görüntü ayarlarına kavuşturuluyor.

İnci Vardar Kullanıcı alışkanlıklarını göz önünde bulundurarak cihazın hangi özelliklerini geliştirdiniz?

Burak Destici Kullanıcılarımızdan aldığımız geri dönüşlerle Ar-Ge çalışmalarımıza yön veriyoruz. Kullanıcıların en önem verdiği konuların başında tek bir şarjla tam gün süren performans talebi bulunuyor. Yeni Galaxy Note9’un pilini 4000mAh’e yükselterek, telefonunu yoğun bir şekilde kullanan kullanıcılarımızın bile gün içinde telefonlarını şarj etmeye ihtiyaç duymamalarını sağladık.

Kameraya getirdiğimiz Görsel Zekâ özelliği çekilen anın özelliğine göre en iyi renk ve görsel ayarları yaparken, Hata Tespiti özelliği ise fotoğrafın bulanık olması, çekilen nesnenin titremesi, lenslerde bir leke olması veya fotoğrafın kalitesini bozan bir fon ışığı olması gibi durumlarda yeni bir fotoğraf çekilmesi için kullanıcılarımızı uyarıyor.

İnci Vardar Sizce kullanıcılar en çok hangi özelliğe ilgi duyacaklar? Hayatlarında neler değişecek?

Burak Destici Türkiye’deki kullanıcıların kamera özelliklerini sıklıkla kullandıklarını ve bir telefon alırken kameranın yeteneklerine dikkat ettiklerini biliyoruz. Galaxy Note kullanıcıları özelinde ise S Pen’in işlevselliği öne çıkıyor. Galaxy Note9, kullanıcılar için önemli olan bu iki unsuru, önceki modellere göre önemli yenilikler katarak geliştirdi. Tüketicilerin bir akıllı telefondan bekledikleri en temel özellikler düşünüldüğünde, Note9, onlara yapmak istediklerini gerçekleştirmek için beklentilerinin çok ötesinde bir güç sunuyor. Kullanıcılar bu güç ile birlikte hayatlarının çok daha kolaylaştığını, zenginleştiğini ve pratikleştiğini görebilecekler.

İnci Vardar Note 9’un pazarlama stratejisi nedir? Reklam ve pazarlama iletişimi alanında sizden neler beklemeliyiz?

Burak Destici Pazarlama iletişimimizde potansiyel kullanıcılarımıza Note9 ile hayatlarında her an ihtiyaç duyabilecekleri gücü gösterecek aktiviteler sunmaya çalışıyoruz. Öncelikle ürünümüzün fonksiyonel özelliklerini ve hayatımıza dokunan noktalarını farklı mecralarda özel anlatım yollarına gidiyor olacağız. Note9 lansmanı öncesi başladığımız dijital tease kampanyamız, lansman günü ile birlikte TV reklamlarımız ile zenginleşti. Aynı günlerde dış mekân reklamlarımız da devreye girdi. Sloganımız, “Gücü Keşfet”. Tüm mecralarda aynı mesajı farklı yollar ile verirken, görsellerimizin merkezine hep ürünümüzü koymaya çalıştık. TV reklamlarımız farklı kopyalar ile izleyicilerimizin beğenisine sunulurken, sosyal medya alanında paralel mesajlar ile bilinirliği perçinlemeye çalışacağız. Son olarak tüm bu aktiviteleri tamamlayacak ürün deneyimini de alışveriş merkezleri, eğlence alanları ve mağaza içleri gibi yoğun noktalarda kuracağımız mobil stantlarımız sayesinde sergileyeceğiz.

Bu yazı ilk olarak Campaign Türkiye’nin 81. sayısında yayımlandı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.