Geleceği tasarlamak

Tüm dünyayı etkisi altına alan sağlık krizi beraberinde önemli sosyal ve ekonomik krizleri getirdi. Bir an evvel pandemi ile etkin ve sürdürülebilir bir mücadele aracının bulunması ve tüm insanlığın ortak faydasına sunulmasını temenni ediyorum.

Bülent Yar,                                                          GroupM, CEO

Bu pandemi dönemi bizlere dayanışmayı, sorumlu davranmayı, ekosistemin sürdürülebilirliği için bizlerin ve kurumların olumlu aksiyonları alma zorunluluğunu çok açık gösterdi. Birbirimizle dayanışarak, paylaşarak bu zor dönemleri daha kolay kıldık. Mart ayında çok hızlı biçimde uzaktan çalışma testlerimizi yaptık ve çalışanlarımızın sağlığı ve güvenliğini önceliklendirerek uzaktan çalışmaya başladık. Paralel dönemde müşterilerimize gerek duydukları araştırma ve içgörüleri hızla sağladık. Bu dönemde “Akıllı Çözümler Platformumuzu” çok hızlı biçimde müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak, onlara yol gösterecek ve geleceği planlamalarına yardımcı olacak konularla hayata geçirdik.

 

Küresel bir kriz yaşıyoruz ve bu krizin etkileri de elbette küresel. Biz Türkiye’de bu negatif etkilerin daha kısa sürmesi için gerekli çözümleri müşterilerimize sunmak, faaliyetlerinin devamlılığı için onları desteklemek üzere yoğun bir çalışma içindeyiz.

GroupM Türkiye’nin bağlı olduğu EMEA bölgemizde hızla EMEA CEO’muz Demet İkiler liderliğinde “Purpose” inisiyatifi kurduk ve bu inisiyatifte 3 ana grupta hem deneyim, bilgi ve araştırma paylaşımlarına hem de ortak projelere imza atmaya başladık. Bu çalışmalarımızın hedef gruplarını “çalışanlarımız”, “müşterilerimiz”, “toplum” olarak tanımladık ve özellikle hep birlikte yeni bir deneyimi hem yaşadığımız hem de yaşayarak geleceğe dair öngörülerede bulunmaya çalıştığımız bu dönemde ortak akıl, bilgi ile en doğru çözümleri bulmaya çalıştık ve bunları hızla yaygınlaştırdık.

Küresel bir kriz yaşıyoruz ve bu krizin etkileri de elbette küresel. Biz Türkiye’de bu negatif etkilerin daha kısa sürmesi için gerekli çözümleri müşterilerimize sunmak, faaliyetlerinin devamlılığı için onları desteklemek üzere yoğun bir çalışma içindeyiz. Aynı şekilde bizim için çalışan değer zincirimizde yer alan çalışanlar için de bu dönemi toplam iyilik halinin korunabildiği şekilde geçirmek için bir dizi tedbir ve program geliştirdik. Amacımız birlikte bu dönemin zorlukları ile mücadele ederken geleceği de öğrendiklerimizle, yeni tecrübe ettiklerimizin kazandırdığı yeni becerilerle tasarlayabilmek.

 

Bülent Yar,

GroupM, CEO

 

Bu yazı ilk olarak Campaign Türkiye’nin 102. sayısında yayımlanmıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.