garaj11 güven ve kolaylık vadediyor

İkinci el araç alım satım platformu garaj11’in işleyişine, hizmet kapsamına ve reklam kampanyasına ait detayları n11.com Marka Direktörü Simin Özkar’dan dinledik.

n11.com Marka Direktörü Simin Özkar, n11.com’un Doğuş Holding ile ortaklık içinde hizmete sunduğu garaj11’i piyasaya sürüş amaçlarını, rakiplerden farklı yönlerini bu hizmet ile vadettikleri faydayı ve Mustafa Sandal ile imza attıkları keyifli reklam kampanyasının olumlu yansımalarını bizlerle paylaştı.

Necla Eylül Durukan n11.com olarak Doğuş Holding ile gerçekleştirdiğiniz iş birliği sonucunda garaj11 hizmetinizi tüketicilere mayıs ayının sonunda yayınladığınız reklam kampanyasıyla duyurdunuz. Öncelikle garaj11’i verdiğiniz hizmetler arasına katmaya nasıl karar verdiniz? Gözlemlediğiniz hangi durum sizi bu girişime yönlendirdi?

Simin Özkar n11.com, Doğuş Grubu ile Güney Kore’nin en büyük gruplarından SK Group ortaklığında kurulan e-ticaret platformu. Dolayısıyla garaj11 projesinde n11.com’un e-ticaretteki tecrübesi ile Doğuş Holding’in otomotiv alanındaki bilgi birikimini birleştirmek istedik ve ortaya garaj11 çıktı. Otomotiv sektör dinamiklerini e-ticaretin sunduğu zahmetsiz ve güvenli alışveriş deneyimi ile birleştirdiğimiz garaj11’de tüketiciler, sadece yeni bir otomobil sahibi olmakla kalmıyor aynı zamanda uçtan uca hizmetlere de tek bir tıkla kavuşabiliyor. Müşterilerimizden kolay ve zahmetsiz satış süreçlerimizle ilgili aldığımız olumlu geri dönüşler bu süreçte bizi mutlu ediyor. 

Necla Eylül Durukan garaj11 diğer otomobil alım satım platformlarından farklı olarak ne vadediyor?

Simin Özkar garaj11 Türkiye’nin pazaryeri modeli ile çalışan ve ilk uçtan uca çevrim içi satış deneyimi sunan ikinci el araç alım ve satım platformu. 

Türkiye ikinci el pazarının büyüklüğü ve özellikle çevrim içi satış anlamında vadettiği potansiyel sebebiyle birçok oyuncunun ve yeni yatırımcının ilgisini çeken bir pazar haline geldi. Bugün toplam finansal değer olarak baktığımızda, ikinci el araba pazarı Türkiye’nin en büyük tüketici ürünleri pazarı olmakla beraber, internet penetrasyonu en düşük olanların başında geliyor. 

Biz garaj11’de başarılı olmak için güven, kolaylık ve otomotiv sektörü deneyimi ile birlikte müşterilerinize sunduğumuz taahhütler ve faydaların belirleyici olduğunu düşünüyoruz. Doğuş Grubu’nun otomotiv sektöründeki deneyimi ile n11’in çevrim içi alışveriş tecrübesinin yanı sıra, güvenli alışveriş ve müşteri hizmetleri konularındaki öncülüğünü birleştirerek rekabette öne çıkacağımıza inanıyoruz.

Ayrıca garaj11’i güvenilir kılan, içerisinde yüz binlerce farklı aracın listelenmesi değil. garaj11’in farkı da bu noktada ortaya çıkıyor; listelenen tüm araçlar belirli kriterler içerisinde. Örneğin; 15 yaşını aşmış, 200.000 km’yi geçmiş, airbag işlemli, ağır hasar kayıtlı, sel ya da su hasarı olan, çalıntı kayıtlı araçlar garaj11 kriterleri dışında ve listelenmiyor. 

Necla Eylül Durukan Bu proje ile neyi hedefliyorsunuz?

Simin Özkar Bu yola çıkarken ilk hedefimiz, tüketicinin cep telefonu ya da bir kıyafet satın alır gibi kolay ve güvenilir bir şekilde araba satın alabilmesini sağlamaktı. Çalışmalarımızı da hep bu doğrultuda yürüttük, yürütmeye devam ediyoruz.

Necla Eylül Durukan Yola çıkış amacınız hem ikinci el araç alış satışını kolaylaştırmak hem de bunu güven içinde sağlamak. Bu açıdan müşterilerinize ne gibi avantajlar sağlıyorsunuz?

Simin Özkar Araçlar listelenmeden önce TÜV SÜD D-Expert tarafından araçların detaylı ekspertizi yapılır, şase üzerinden tramer sorgulaması yapılır ve doğrudan rapora yansıtılır. Aracın listelendiği sayfada detaylı fotoğraflarını, detaylı ekspertiz raporunu, teknik özelliklerini, yakıt, vites, motor vb. tüm bilgileri görebilirsiniz. Ekspertiz raporunun dışında bir de TÜV SÜD D-Expert garantisi sunuyoruz. Temel olarak aracın motor, şanzıman, diferansiyel, tork konventörü ve elektrik sisteminde meydana gelebilecek arızaları teminat altına alan programdan, garaj11’den araç alan üyelerimiz Full Ekspertiz yapılmış araçlarda 3 ay / 5.000 km garanti fırsatından yararlanıyor. Noter satış bedeli gibi ek masraflarımız bulunmuyor, yani listelemede aracın fiyatı ne ise ödeyeceğiniz tutar da o. Ekstra komisyon bedeli, noter masrafı gibi masraflarınız yok.

Platformumuz üzerinden aracı alırken kullanabileceğiniz çeşitli ödeme seçenekleriniz var. Ödemeyi online olarak yapabileceğiniz gibi, aracı sadece 1.000 TL’ye 4 gün boyunca opsiyonlayabilir, kalan tutarı 4 gün içerisinde eft/havale yapabilirsiniz. Ayrıca online kredi seçeneklerimiz de mevcut. Birkaç dakika içerisinde kredi sonucunuzu öğrenerek aracı kredili olarak da satın alabilirsiniz.

Necla Eylül Durukan Araç almak isteyenleri konuştuk. Peki aracını satmak isteyenleri garaj11’de neler bekliyor?

Simin Özkar garaj11’de yalnızca araç satmaya yetkisi olan şirketler listeleme yapabiliyor. Bireysel olarak garaj11’de aracınızı satmak istiyorsanız bunun için de bir çözüm yolumuz var. Bu kapsamda Vavacars ile iş ortaklığımız var. Aracını satmak isteyen müşterilerimiz, garaj11 web sitesi üzerinden öncelikle bir değerleme yapıyor ve aracının fiyat aralığını öğreniyor. Bu fiyat aralığı uygunsa yine garaj11 üzerinden randevu alıp aracına nihai fiyatın verilmesi için incelemeye götürüyor. Aracını satmak isteyen kişinin verilen nihai fiyatı kabul etmesi durumunda, 3 saat kadar kısa bir sürede ödemesi hesabına geçebiliyor.

Necla Eylül Durukan Reklam kampanyanız için nasıl bir strateji izlediniz? Vermek istediğiniz mesaj neydi? Brief aşamasından itibaren tüm detayları sizden dinlemek isteriz.

Simin Özkar Tüketicilerin mevcut ilan sitelerinde ya da kendi aralarında araç alım satım işlemi yaparken yaşadıkları tüm acı noktalarına; güven ve kolaylık vaadimizi destekleyen hizmetlerimizle çözüm bulan bir müşteri deneyimi kurguladık. Dolayısıyla reklam filmlerinde markamızın sektördeki çözüm üreten, güvenilir platform yaklaşımını ortaya koyduk ve pazardaki sorunlara geliştirdiğimiz çözümlere de reklam filmlerimizde yer vermek istedik. Aldığım araç sağlam mı, ekspertiz raporu güvenilir mi, ödeme yaparken sorun yaşar mıyım gibi soruların tümüne n11.com güvencesiyle cevap veriyoruz. garaj11’de tüm araçlar bağımsız TÜV SÜD D- Expert’in detaylı ekspertiz raporu ve şase üzerinden tramer sorgulaması aracılığıyla listeleniyor. Ödemeler ‘n11 Ödeme Koruma Sistemi’ sayesinde güvenle çevrim içi olarak yapılabildiği gibi anında çevrim içi olarak taşıt kredisine başvurmak ve kredinin sonucunu dakikalar içinde öğrenmek de mümkün oluyor.

Necla Eylül Durukan  Kampanya ile tüketicide yaratmak istediğiniz etki nedir, ne hedefliyorsunuz?

Simin Özkar E-ticaretten araç alıp satmanın zorluklarının n11.com güvencesiyle aşıldığını göstermek istiyoruz. garaj11 ile gerek aracın güvenirliği, gerek verilen garanti, gerekse kolay kredi imkanlarıyla tüm süreç müşteriler için uçtan uca düşünülüyor.

Necla Eylül Durukan Reklam yüzü olarak Mustafa Sandal’ın seçilmesinin kampanya mesajınız açısından sizce nasıl bir katkısı oldu? Nasıl geri dönüşler alıyorsunuz?

Simin Özkar garaj11’in yeni iletişim çalışmaları için Mustafa Sandal ile iş birliğine imza atmaktan mutluluk duyuyoruz. garaj11 için Mustafa Sandal ile birbirinden keyifli ü. film çektik. Filmlerde Mustafa Sandal’ın unutulmaz ‘Araba’ şarkısı eşlik ediyor. Mustafa Sandal hep ‘onun arabası var’ dedi, şimdi ise garaj11 ile arabası olmayanların ya da arabasını değiştirmek isteyenlerin yardımına koşuyor.

Ayrıca Mustafa Sandal tüm süreçte markaya inanarak, işi sahiplenerek çalıştı. Senaryonusu ve prodüksiyonunu da kendisi yaptı. Mustafa Sandal’ın işin bu kadar içinde olması da reklam kampanyamızın sonuçlarına olumlu olarak yansıdı.

Necla Eylül Durukan Reklam filmi dışında başka mecralarda da iletişim çalışmalarınız olacak mı?

Simin Özkar Reklam filmiyle birlikte lansman kampanyamıza 360 olarak yaklaşıyoruz. Dolayısıyla tüm pazarlama ve iletişim planımızı bu doğrultuda yaptık. Dijital bir platform olarak dijital mecralar planlarımız da öne çıkanlar arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra garaj11, n11.com’un 2021 planları arasında en öncelikli projelerden biri, dolayısıyla farklı kanal ve mecralarda da yeni dönem planlamalarımız olacak.

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 112. sayısında yayımlanmıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.