artwork

Flört uygulamaları hayat kurtarıcı oldu

3 yıl önce

0

Krizin en başında, karantina ve kendimizi izole etmemiz gerektiği duyurulduğunda, insanların bağlantı sayılarında geçici bir düşüş yaşandı. Aslında bu durum da son derece anlaşılır çünkü; herkesin öncelikle yaşanılan bu sağlık sorunuyla başa çıkması gerekiyordu. Yine de, bu düşüş çok uzun sürmedi, çünkü insanlar birbirleriyle yeniden bağlantı kurma ihtiyacı duydular ve her türlü bağı sürdürmek için – sosyal, profesyonel ve tabii ki romantik – en son teknolojileri kullandılar.

happn olarak kullanıcıları fiziksel date’lerini ertelemeleri için teşvik ettik. Onların bu konudaki hayal kırıklıklarını anlamamıza rağmen, kullanıcıları gerçek hayatta buluşmaya devam etmeleri için teşvik edemedik. Bunun yerine, biraz daha zamana bırakmalarını ve birbirlerini daha iyi tanımalarını tavsiye ettik.
Bütün bunlara rağmen bağlantılarda net bir artış (+ %20) olduğunu fark ettik ve hepsinden önemlisi, çok daha fazla mesajlaşma yaşandığına tanık olduk. İnsanlar buluşamadıkları için uygulama içinde birbirleriyle konuşmaya daha fazla zaman ayırdılar.

Mesafeler aşılıyor
happn, yolunuzun kesiştiği ya da karşılaştığınız insanları bulmak için ortaya çıkarılmış bir uygulama. Restoranda gördüğünüz güzel kızla ya da kütüphanede rastladığınız gizemli beyefendiyle iletişime geçebilmeniz için bir şans sunuyor. Bu şansı sunarken de bu süreçte sosyal mesafeyi de göz önünde bulundurarak 250 metre ile sınırlanan “Crush çapı”nı 90 km’ye kadar genişlettik.

Yeni dönemin romantik hareketi: Video date
Ayrıca, kullanıcıların ilk buluşmanın videolu olması konusunda çok daha istekli olduklarını fark ettik (kullanıcıların %56’sı bunu düşünüyordu) ve görüntülü arama özelliğimizi başlattık.

happn, insanların gerçek hayatta tanışmalarına yardım eden bir uygulama. Crush’ınızla ilk tanıştığınızda hissettiğiniz duygular hiçbir şeyle kıyaslanamaz. İşte bu, gerçek hayat bağlantısı. Haliyle karantina ve izolasyon döneminde pek çok yalnız yaşayan kişi için flört uygulamaları ve video date’ler hayat kurtarıcı oldu.

happn’ın Trendlerden Sorumlu Başkanı Marine Ravinet’e göre video date’ler (görüntülü flörtler), kullanıcıların birbirlerini daha iyi tanımalarını ve ilk randevudan hemen önce yaşanan bazı ritüellerin (ne giyeceğini düşünmek, hazırlanmak, kendine sorgulamak gibi) tadını çıkarmalarını sağladı. Karantina ve izolasyon dönemleri sırasında uygulamanın bu kadar başarılı olmasının asıl nedeni de bu; ilk buluşmanın tüm heyecanı hâlâ yaşanıyordu.

happn

 

Bu yazı, ilk olarak Campaign Türkiye’nin 103. sayısında yayımlanmıştır.

Senin için
Tümünü göster
Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu: “Türkiye bölgesel bir üs…

T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, Türkiye’nin sunduğu yatırım fırsatlarını küresel iş...