artwork

“En kritik varlıklarımızı korumalıyız”

3 yıl önce

0

Mart ayında, 2020’nin berbat bir gösteri yılı olacağını kabul etmiştim, ama inanıyorum ki 2021’de hepimiz yeniden iyi olacağız. Bununla birlikte, bu yıl hepimiz; inanılmaz derecede dirençli, yanıltıcı derecede iyimser birer savaşçı olduğumuzu ve muhtemelen birbirimize her zamankinden daha yakın olduğumuzu gösterdik. Öyleyse, tüm iyi şeyleri alalım, kötü şeyleri sonsuza dek hafızamızdan silelim ve aşağıdakilere odaklanarak 2021’de ilerlemeye başlayalım:

İşimiz… Durgunluk ve buhran zamanlarında bu sektörün, en iyi işi ürettiğini görüyoruz. Sektörün, ihtiyaç duyduğu desteği sağlamak için sevdiğimiz, hayran kaldığımız ve kıskandığımız işler yapması gerekiyor. Çalışma yöntemleri hakkında konuşmak için çok zaman harcadık ve iş hakkında yeterince konuşmadık.

İşe yarayan esnek çalışma…

Sektörümüzde bu konuda en iyisi olmadığımızı ve bu yıl bu konuda zorlandığımızı söylemek daha doğru olur. Bu kolektif, işbirlikçi ruhu ofis içinde ve dışında eşit hale getirmenin bir yolunu bulmalıyız. Bu, bizim rekabet avantajımız olacak ve aynı zamanda muhtemelen en zor görevimiz.

CMO’nun şimdiye kadarki en iyi ortağı olun… Covid bir şeyi kanıtladı: CMO’lar keskin zekaları ve metanetli duruşlarıyla kriz anında herhangi bir işletmenin ihtiyacı olan en önemli kişiler. İşletmeler en zor zamanlarla karşı karşıya kaldıklarında, kontrol edebileceğiniz tek alan markanın nasıl davrandığı ve çalıştığıdır. Onlara güvenmeye devam etmeliyiz.

“Durgunluk ve buhran zamanlarında bu sektörün, En iyi işi ürettiğini görüyoruz.”

Akıl sağlığımız… Yaşadıklarımızın akıl sağlığımız üzerindeki etkisini henüz fark ettiğimizi sanmıyorum. Bu süreç aniden yok olmayacak. Bunu aklımızda tutmalıyız, birbirimizin yanında olmalı ve birbirimizi desteklemeliyiz. Biz insan odaklı bir sektörüz, bu nedenle en kritik varlıklarımızı korumalıyız.

Çeşitlilik ve kapsayıcılık… En önemli noktada bitireceğim. Bu sektörün daha çeşitli olmasını sağlamak için yapacak çok işimiz var. Ajansa olan taahhütlerimizi yerine getirdik ve Bartle Bogle Hegarty’yi daha çeşitli ve nihayetinde daha yaratıcı bir işletme haline getirmek amacıyla elimizden gelen her şeyi yapacağız.

Bütün olarak değerlendirdiğimizde gelecek yıl için heyecanlıyım.

 

Karen Martin

CEO, Bartle Bogle Hegarty London

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 108. sayısında yayımlandı.

Senin için
Tümünü göster
Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu: “Türkiye bölgesel bir üs…

T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, Türkiye’nin sunduğu yatırım fırsatlarını küresel iş...