Emre Altuğ ile Sinema Senfoni Orkestrası buluşuyor

İş Sanat’ın yeni sezonu, konserlerden dinletilere ve çocuk etkinliklerine uzanan renkli programıyla Aralık ayında içinizi ısıtacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Emre Altuğ’dan Türk Sanat Müziği Yorumu.

Türk Pop müziğinin sevilen isimlerinden Emre Altuğ ve Sinema Senfoni Orkestrası, sıra dışı bir proje ile bir araya geliyor.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Tiyatro Bölümü’nde eğitimini tamamladıktan sonra, 1990’lı yıllarda Sezen Aksu, Nilüfer, Sertab Erener, Levent Yüksel gibi sanatçılarla aynı sahneyi paylaşarak müzik hayatına başlayan Emre Altuğ, sahnede 30 yılı aşan sanat hayatına altı albüm ve birçok konser sığdırdı.

İş Sanat Konser Salonu’na konuk olacak Emre Altuğ’un “yeni nesle miras, eski nesle hatıra” olarak adlandırdığı projesi ”Unutulmayanlar” ile Türk Sanat Müziği’nin unutulmaz şarkıları senfonik müzik eşliğinde sahneye taşıyacak.

2017 yılında çıkardığı ve Türk sanat müziğinin usta ismi Yıldırım Gürses imzalı klasiklerini yorumladığı ‘Yıldırım Gürses Şarkıları’ başlıklı sanat müziği albümünden de eserlere yer verecek olan Emre Altuğ’a, bu projede şef Zdravko Lazarov yönetiminde Sinema Senfoni Orkestrası eşlik edecek. Emre Altuğ, Sinema Senfoni Orkestrası ile birlikte sizi geçmişten günümüze güzel bir yolculuğa çıkaracak. Konser, 7 Aralık, Cuma günü, 20.30’da İş Sanat Konser Salonu’nda.

Orman Lokantası ile Evvel Zaman Dışından Masallar

İş Sanat’ın geçtiğimiz sezon çocuklarla ilk defa buluşturduğu müzikli masal serisi Evvel Zaman Dışından Masallar, bu sezon Orman Lokantası ile devam ediyor. Yekta Kopan’ın Hansel ve Gretel masalından yola çıkarak kaleme aldığı, Serdar Biliş’in yönettiği dinletinin müziklerini Çiğdem Erken, kostümlerini Tomris Kuzu, koreografisini Tuğçe Tuna, sahne ve dekor tasarımını ise Cem Yılmazer yaptı. Anlatıcılığını sevilen oyuncu Sevinç Erbulak’ın üstleneceği oyunda küçük sanatseverler eğlence dolu bir yolculuğa çıkarak, Hansel ve Gretel ile yepyeni diyarlar keşfedecekler. Müzik ve dansla dolu bu oyunu kaçırmamak için 9 Aralık Pazar günü saat 15.00’ı takvimlerinize not almayı unutmayın.

Şehir Amber Kokacak adlı dinleti ile Sait Faik’in Beş Farklı Hikâyesi İş Sanat’ta

Daha çok İstanbul’u ve şehrin küçük insanını acısıyla sevinciyle etkileyici bir biçimde kaleme alan Sait Faik Abasıyanık (1906 -1954), beş hikâyesiyle İş Sanat’ta bir kez daha seyirciyle buluşuyor. Şehir Amber Kokacak adlı dinletide yazarın bu kez “Müthiş Bir Tren”, “Havuz Başı”, “Balıkçısını Bulan Olta”, “Yüksekkaldırım”, “Serseri Çocuk ve Köpek” başlıklı hikâyeleri yer alıyor. Daha önceki hikâye dinletilerinde olduğu gibi hikâyeler, eski bir radyo kayıt stüdyosunun canlandırıldığı sahne düzeninde, iç içe geçmiş dramatik bir akışla okunuyor.

Atilla Birkiye’nin metinlerini düzenlediği, Mehmet Birkiye tarafından sahneye uyarlanan ve Metin Belgin, Bülent Emin Yarar, Hakan Gerçek gibi isimlerin hikâyeyi okuduğu Sait Faik hikâye dinletisi 17 Aralık Pazartesi günü İş Sanat’ta olacak. Müzik Yönetmeni ve piyanist olarak Serdar Yalçın yer alırken; kemanda Seda Subaşı, celloda Şemsa İdil Ural, efektlerde ise Tuğrul Karanfil, Yiğit Çekil isimleri ön plana çıkıyor. Genç izleyicilerin dinletilere gösterdiği yoğun ilgiden dolayı bu sezonda da öğrenciler için 17.00 ve 20.30’da iki ayrı seans düzenlenecek. Dinletiler ücretsiz olarak izlenebiliyor.

Aralık ayının Parlayan Yıldızları Demirhan Gökbudak ve Laçin Akyol

Milli Reasürans’ta Parlayan Yıldızlar serisi, gençlere ışık tutmaya devam ediyor. Sezonun ikinci Parlayan Yıldızlar konserinde, Demirhan Gökbudak ve Laçin Akyol sahne alıyor.

20 yaşındaki Demirhan Gökbudak, Salzburg Mozarteum Üniversitesi Keman Solistik bölümünde Lukas Hagen’in sınıfında eğitimine devam ediyor. Bir yandan da hem Türkiye’de hem de çeşitli ülkelerde konser ve yarışmalara katılıyor. Laçin Akyol ise, 2016 yılında Brüksel’de düzenlenen Uluslararası Grumiaux Genç Kemancılar Yarışması’nda ikinci olmayı başardı. 12 yaşındaki genç müzisyen aynı zamanda Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası sınavında kırktan fazla rakibini geride bırakarak solist olmayı başardı. Parlayan Yıldızlar’ın resitali, 24 Aralık Pazartesi 20.30’da Milli Reasürans Konser Salonu’nda ücretsiz olarak gerçekleşecek.

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 84. sayısında yayımlandı.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.