Ekip bizim mizah anlayışımızı çok iyi analiz etmiş

7 yıl önce

0

Yapı Kredi'nin "Türkiye'nin Dijital Bankası" mottosuyla başlattığı yeni kampanyasının karakterleri Gary ile Metin'i canlandıran oyuncular Ahmet Kural ve Murat Cemcir, kampanyayı yorumluyor.

Yapı Kredi’yle böyle bir projede çalışmaya sizi ikna eden, kampanyanın sizi en çok etkileyen tarafı ne oldu?

Ahmet Kural Proje anlatılırken “robot” oynayacağımı duyduğum anda ikna olmuştum. Bildiğiniz gibi projelerde tipolojik olarak farklı karakterler oynamayı ve onlara hayat vermeyi çok seviyorum. Motion Capture teknolojisinin Türkiye’de ilk kullanıldığı reklam filmi ve bu teknolojinin benim canlandırdığım karakter üzerinde uygulanıyor olması ve çıkan sonuç çok etkileyici.

Murat Cemcir Öncelikle, evde televizyon izlerken haberlerde gördüğüm robotun üstüme kalması fikri çok hoş… Ayrıca teknolojinin hayatımızdaki yerininin yine teknolojiyle anlatılması ve tabii ki Ahmet Kural’ı robot olarak görmek istemem…

Gary karakteri her ne kadar robot olsa da mizah anlayışı sizin oyunculuğunuzdan aşina olduğumuz bir çizgiye sahip. Hikayeye sizin de katkılarınız oldu mu bu anlamda?

Ahmet Kural Başta Rafineri/ Emre Kaplan ve tüm ekip bizim mizah anlayışımızı çok iyi analiz etmişler, önümüze çok iyi metinler geliyor. Sonrasında yönetmenimiz FilmPark /Bahadır Karataş dahil oluyor ve üzerinde hep birlikte tekrar çalışıyoruz, tabii çekim esnasında da doğaçlama katkılarımız oluyor.

Reklam filminde kullanılan çekim tarzı sizin için zorlayıcı oldu mu? Bu deneyimi bizzat yaşamak nasıl hissettirdi?

Ahmet Kural Çok kolay değildi ama ilginç ve eğlenceliydi. Aslında işin zorlayıcı tarafı bende değil çekilen görüntülerin Gary haline gelmesini sağlayan Anima ve ekibinde… 

Murat Cemcir Pek zor olmadı. Çünkü daha önce İşler Güçler ve Kardeş Payı dizilerimizden greenbox ve CGI tekniğine aşinaydık… Ve fakat tabii ki ilk viral filmimizin çekimi biraz fantastik geçti çünkü sadece birkaç oyuncu haricinde, stüdyoda tek bir nesne yoktu; yer gök yemyeşildi… Bir Marvel filmi seti gibi heyecan verici bir deneyimdi!

 

Türkiye’de bir ilki bünyesinde barındıran böyle bir kampanyada çalışmakla ilgili neler hissediyorsunuz?

Ahmet Kural Dijital dünyanın hayatımızdaki geldiği yer ve önemi yadsınamaz. Bu alanda gelişen, üreten bir hayat var ve bunu kendi çalışma prensibine dahil eden de bir ekip var. Sonucunda özenli, samimi ve keyifli bir çalışma ortaya çıkıyor.

Murat Cemcir İlklerde olmak ilham verici bir duygu… Kampanya sürecinde anlatılan ürün ve hizmetlerin ve reklam filmindeki teknolojinin ilk olması zaten projeyi seçme sebebimizdi…7’den 70’e herkese geleceği getirirken güldürmek de cabası…

Tüm kampanya sürecini ve markayla kurduğunuz bu ilişkiyi nasıl değerlendiriyorsunuz?

Ahmet Kural Daha önce söylediğim gibi motion capture sistemi çok etkileyici ama sadece bununla sınırlamamak lazım. Geniş bir vizyona sahip, değer yatırımını bilen bir marka Yapı Kredi ve işinin en iyisi olan muhteşem bir ekiple beraberiz.

Murat Cemcir “Türkiye’nin Dijital Bankası” gibi bir iddianız varsa en iyi ekibi toplamalısınız. Emre Kaplan bize projeyi ilk anlattığında bir Hollywood filmi canlandı gözümde. Bahadır Karataş ve Anima projeye dahil olunca ise iddia makamının bu işe ne kadar sahip çıktığını görmüş olduk. Her anlamda yaratıcı ekibi özgür bırakmasıyla kampanyanın daha başında bu kadar ses getirmesine yardımcı olan ve bu ekibi toparlayan Yapı Kredi ile çalışmak ilham verici.

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye Mayıs 2017 sayısında yayımlandı.


 

Anima İstanbul Partneri ve Stüdyo Direktörü İlhan Poyraz'ın kampanyayla ilgili yorumlarına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Senin için
Tümünü göster
Daha İyi Bir Gelecek Platformu Kuruldu

Enerjisa Enerji ‘Daha İyi Bir Gelecek’ platformunu hayata geçirdi...