egegen: “İzmir’de tüm ön yargıları yıkıyoruz”

25 kişilik bir ekip ile en büyük hedefi mutlu markalar yaratmak olan egegen ile İzmir’de çıtayı yükseltmeye doğru giden bir ajans olmayı konuştuk.

Biraz kendinizden bahseder misiniz?

egegen, 2000 yılından bugüne birçok ulusal ve uluslararası markaya; yenilikçi ve yaratıcı pazarlama trendlerini yakından takip ederek, dijital ve geleneksel tüm mecralarda en iyi deneyimi sunmayı hedefleyen kreatif reklam ajansıdır. 

İzmir, İstanbul ve Manisa’da ofislerimiz bulunuyor. Yakında zamanda Londra ofisimizi de açacağız. 

egegen; markaları ile yakın temasta çalışan, onları dinleyen ve hızlı çözümler sunan bir ajans. 25 kişilik deneyimli kadromuz ile her geçen gün müşteri portföyümüzü genişletiyoruz. 

Ekim ayında ofisimizi Bayraklı’ya taşıdık ve uzun süren bir tadilat döneminden sonra güzel bir ajans yarattık. 700 metrekare alana sahip ajansımızda yeni ve başarılı projelere imza atmak üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 

Son dönemde bize layık görülen ödüller ile güzel bir ivme kazandık. Özsüt ile The One Awards Kafe Kategorisi birinciliği; Horizon Interactive Awards’dan 4 Gold, 1 Silver ve üstün başarımızdan dolayı dünya çapında birçok ajansı geride bırakarak 2018 Distinguished Agencies’de yerimizi aldık. 

Ajans hangi alanlara yöneliyor, neler yapıyor?

egegen; web sitesi tasarım ve programlama, sosyal medya yönetimi, dijital pazarlama, SEO, mobil uygulama, fotoğraf ve film çekimi, hosting, mailing, proje geliştirme ve strateji konularında oldukça deneyimli bir ekibe sahip.

Ancak egegen kurulduğu günden bu yana sadece dijital alanda bir çözüm ortağı değil, aynı zamanda markaların konvansiyonel alandaki ihtiyaçlarına da cevap veren bir ajans. Özellikle son dönemde markalar, dijital ve konvansiyonel alandaki tüm ihtiyaçlarını tek çözüm ortağı ile yürütme eğiliminde. Bu sebeple egegen, markaların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak kendi içindeki faaliyet alanlarını 360 derece hizmet prensibiyle geliştirip güçlendirdi.

İzmir’deki bir ajansın İstanbul’dakilere göre avantajları ve dezavantajları neler?

egegen açısından düşünecek olursak; İzmir’de avantajlarının ağır bastığı kanaatindeyiz. Çünkü egegen, İstanbul ofisi de olan bir ajans. Hem fiziksel olarak İstanbul ayağında faaliyet gösteriyor hem de İzmir ofisimizde yıllarca İstanbul’da çalışmış deneyimli takım arkadaşlarımızı bünyemizde barındırıyoruz. Dolayısıyla bu bizim için büyük bir sorun teşkil etmiyor. Ayrıca şu anki portföyümüzde birçok marka İstanbul merkezli. 

İzmir’de olmanın bize kazandırdığı ekstra avantajlar da oldukça fazla diyebiliriz. İzmir’deki yaşam standartları İstanbul’a göre oldukça yüksek ve daha huzurlu. Son dönemde İstanbul’dan çok fazla iş başvurusu almaya başladık. İstanbul’daki sektör çalışanları; İstanbul’un gürültüsünden, kalabalığından uzaklaşmak için ilk alternatif olarak İzmir’i görüyor. Çünkü İzmir’in bir çekim gücü var, insanları cezbediyor. 

egegen olarak çalışan bulmakta zorlanıyor musunuz, yeni iş arkadaşları alırken kriterleriniz neler?

Bizim için en önemlisi yaptığı işten zevk alan, dürüst ve mutlu olan kişilerle çalışmak. Çalıştığı yeri benimseyen, kendi iş yeri gibi gören ve değer katan arkadaşlarımızın olması en önemli kriterimiz ve egegen’deki çalışma arkadaşlarımız bu özellikleri fazlasıyla taşıyor. Böyle olunca başarılı projeleri yaratmak ve bu projeleri ödüllerle taçlandırmak daha kolay oluyor. 

Bize gelen başvurularda bizim dikkatimizi çeken ve egegen’i gururlandıran en önemli iki özelliği belirtmek isteriz. Bunlardan ilki İzmir’de mezun olan başarılı kişilerin ilk tercihleri arasına girebiliyoruz. Bizim başarılarımızı gören yeni mezunlar, çalışma tercihlerini İstanbul’dan İzmir’e gönül rahatlığıyla kaydırabiliyor. İkinci gurur verici nokta ise; İstanbul ajanslarında uzun yıllar çalışan kişiler İzmir’e taşınma kararı verdiklerinde ilk tercihleri egegen oluyor. 

Bundan sonrası için hedefleriniz neler?

egegen olarak her zaman başarılı ve ses getiren projeler gerçekleştirmek ve mutlu markalar yaratmak en büyük hedefimiz. Yaptığımız işi seviyoruz ve bu bizim en büyük avantajımız. 

Ayrıca daha fazla global ödül alarak İzmir’de çıtayı yükseltmek istiyoruz.

İzmir’de reklamcılığın başlıca sorunları neler?

Aslına bakılırsa, sorunlar tüm şehirlerde neredeyse aynı. Sadece İstanbul merkezli markaların, İstanbul dışındaki ajanslarla çalışma konusunda endişeleri olabiliyor. Halbuki İzmir’deki ajanslar en az İstanbul’dakiler kadar yaratıcı ve işini iyi yapan firmalar. Ancak yapılan işlere, alınan ödüllere ve müşteri portföyüne bakıldığında egegen olarak tüm ön yargıları yıktığımızı düşünüyoruz. 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 90. sayısında yayımlandı.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.