E-spor dünyasına maksimum destek

Maximum Kart, League of Legends’a yeni katılan 1907 Fenerbahçe Derneği ve Galatasaray E-spor takımlarının ana sponsoru oldu.

Bilgisayar veya mobil cihaz üzerinden oynanan çeşitli oyunların, profesyonel bazda organize edilen turnuvalarda, lisanslı oyuncular ve profesyonel kulüpler tarafından oynanmasına dayanan bir spor dalı olan Elektronik Spor (e-spor), hızla gelişen teknolojiyle birlikte yeni nesiller arasında günlük hayatın bir parçası haline geldi. Riot Games League Of Legends (LoL) oyunu da e-spor alanında en çok tercih edilen oyunların başında geliyor.

Dijitalleşme ile birlikte değişen dünyada gençlere ve genç profesyonellere ulaşmak için e-spor platformlarını uygun bir mecra olarak gören İş Bankası, genç, dinamik ve yenilikçi markası Maximum Kart ile, hızla büyüyen e-spor sektörüne yatırım yapan ilk markalardan oldu. League of Legends’a yeni katılan 1907 Fenerbahçe Derneği E-spor ve Galatasaray e-spor takımlarının ana sponsoru oldu.

Maximum Kart 2017 League of Legends Şampiyonluk Ligi kış dönemi boyunca Maximum Facebook ve Twitter hesaplarından yaptığı paylaşımlar ile dikkat çekti. Maçlar öncesinde gerçek zamanlı içerikler ile her 2 takıma da destek oldu. Ligin en heyecanlı karşılaşmalarında 1907 Fenerbahçe ve Galatasaray e-spor takımlarının derbisi ile çeyrek final maçları öncesinde ünlü e-spor yorumcusu Kaan Kural’la gerçekleştirdiği maç analiz videoları yüksek etkileşim aldı. Maximum Kart League of Legends Kış Mevsimi Şampiyonluk Ligi’nde yarı finale kadar mücadele eden 1907 Fenerbahçe e-spor takımı oyuncularını, yarı final maçı öncesinde antrenman yaptıkları Gaming House’da ziyaret ederek heyecanlarına ortak oldu, görüntüler Maximum Kart’ın Facebook ve Twitter hesaplarında paylaşıldı.

Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen, “Dijitalleşme ve yenilikçi hizmetlere olan odağımız paralelinde genç kitlelere daha yakın temas edebilmek ve yaşamlarının her evresinde değer katmak amacıyla dijital dünyanın sporla buluştuğu e-spor alanında ülkemizin 2 önemli spor markası 1907 Fenerbahçe Derneği ve Galatasaray’ın League of Legends takımları ile güzel bir işbirliği gerçekleştirdik. E-spor oyuncularına yönelik düzenleyeceğimiz kampanyalar, dijitalde sunacağımız deneyimler ile oyuncuları Maximum Kart’ın günlük yaşamımıza değer katan ayrıcalıkları ile buluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

Haziran ayında başlayacak League of Legends Şampiyonluk Ligi yaz döneminde Maximum Kart e-spora olan desteğini mobilde ödeme sistemleri alanında sunacağı yeni deneyimler, e-sporculara özel kampanyalar, League of Legends’a yönelik iletişim faaliyetleri ile sürdürmeyi planlıyor. Maximum Kart, yeni nesil oyun platformlarındaki ekosistemin bir parçası olarak kullanıcıların faydalanacağı işbirlikleri ve e-spora özel paylaşımları ile bu dünyadaki gençlerle iletişimine devam edecek.

 

Bu yazı ilk olarak Campaign Türkiye Mayıs 2017 sayısında yayınlanmıştır.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.