artwork

Dijital çözümleri daha da geliştirip e-ticarete ağırlık vereceğiz

10 ay önce

0

PepsiCo Türkiye İçecek Kategorisi Pazarlama Kıdemli Direktörü Aslı Önder; markanın sponsorluk projelerini, sürdürülebilirlik alanındaki faaliyetleri ve gelecek planlarını aktarıyor.

Futbolun insanları bir araya getiren yönüne odaklanarak bu sporun yıllardır en büyük destekçisi olan PepsiCo, gerçekleştirdiği projelerle genç yeteneklere de destek vererek onlara donanım kazandırmayı amaçlıyor. Edindikleri tüketici içgörüleri doğrultusunda çözümler geliştirdiklerini belirten Önder, ileride e-ticarete daha da ağırlık vereceklerini vurguluyor.

Necla Eylül Durukan İçecek kategorisinde ürünlerinizi genişletmeyi düşünüyor musunuz?

Aslı Önder PepsiCo olarak, 200’den fazla ülkede ve bölgede faaliyet gösteren, tüketiciler tarafından günde bir milyardan fazla ürünü tüketilen bir şirketiz. PepsiCo Türkiye olarak yenilikçi ürün ve uygulamalarımızla tüm PepsiCo ülkeleri arasında her zaman öne çıkıyoruz. İçecek sektöründe Pepsi, Yedigün, Fruko, 7UP, Lipton Ice Tea, Tropicana ve Mountain Dew markalarımızla faaliyet gösteriyoruz. Ürün portföyümüzü genişletmeye devam edeceğiz.

Necla Eylül Durukan Nasıl sponsorluk projeleri gerçekleştiriyorsunuz?

Aslı Önder Pepsi olarak 2015 yılından bu yana UEFA Şampiyonlar Ligi’nde açılış gösterisine ev sahipliği yapıyoruz. Açılış seremonisi, UEFA Şampiyonlar Ligi finallerinin en heyecanla beklenen anlarından biri. 2025 finaline kadar UEFA Şampiyonlar Ligi’ni desteklemeye devam edeceğiz. Müzik, eğlence ve spor dünyalarını bir araya getirerek, ekran başındaki futbol severlere unutulmaz bir deneyim yaşatıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı olan 2023’te Şampiyonlar Ligi, İstanbul’da gerçekleştirilecek diye duyuruldu. Bu sene de Pepsi’nin sunacağı UEFA Şampiyonlar Ligi Finali Açılış Töreni’nin sahne performansı; müzik, eğlence ve spor dünyalarını bir araya getirecek ve ekran başındaki futbol severlere unutulmaz bir deneyim yaşatacak. Futbolun birleştirici gücüne inanıyoruz ve bu bakış açısıyla UEFA Şampiyonlar Ligi’nin ve UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi’nin sponsoruyuz. Futbolun yanı sıra diğer spor dallarını da destekliyoruz. Amerika’da milli futbol, basketbol ligi, hokey ligi ve Hindistan’da kriket liginin sponsoruyuz. Pepsi olarak yıllardır futbol tutkusunun en büyük destekçisi olduk.

Necla Eylül Durukan KSS projelerinizden bahseder misiniz?

Aslı Önder Futbol nesiller boyu devam eden bir tutku. Bu sebeple gelecek nesillerin de bu tutkularının peşinden koşabilmeleri için onların eğitimlerinin çok önemli olduğunun farkındayız. Bu amaçla geçtiğimiz yıl, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) ve ÇEVKO iş birliğiyle ‘Pepsi Yıldız Futbolcu Seminerleri’ projesini başlattık. TSYD ve ÇEVKO ile gerçekleştireceğimiz seminerlerin yıldız futbolcu adaylarımızın ufuklarını açacağına inanıyor ve eş zamanlı olarak hem çevre hem de yetenek sürdürülebilirliği kapsamında vereceğimiz ek eğitimlerle geleceğimiz olan gençlerin sporla birlikte sürdürülebilirlik alanında donanım sahibi olmalarını amaçlıyoruz. Geçen yıl Ankara, Eskişehir ve İzmir’de gerçekleştirdiğimiz seminerlerde ünlü futbolcular toplam 225 genç futbol severle buluşarak deneyimlerini aktardı. Spor konusunda uzman hekimler, yetenek sürdürülebilirliği konusunda genç yeteneklere bilgi verdiler. Seminere katılan genç yeteneklere pet şişelerden geri dönüştürülmüş formalar hediye edildi. Ayrıca proje kapsamında ÇEVKO tarafından üç ile yerleştirilen geri dönüşüm istasyonlarıyla çevrenin, doğanın ve ekosistemin korunmasına katkıda bulunurken, aynı zamanda futbolun güçlenmesine ve genç yeteneklere destek olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Necla Eylül Durukan Önümüzdeki yıllar için hedefleriniz neler?

Aslı Önder Bundan sonra da tüketici içgörüleri doğrultusunda tüketicilerin ihtiyaçlarına cevap verecek çözümler geliştirmeye devam edeceğiz. Tüketicilerin talepleri doğrultusunda dijital çözümlerimizi geliştireceğiz. Dükkân Senin” ve “KazandıRio” gibi hem müşterilerimizin hem de çalışanlarımızın hayatını kolaylaştıran birçok yenilikçi uygulamamızı geliştirmeye devam edeceğiz. E-ticarete yönelik yatırımlarımızı daha da güçlendireceğiz. Ayrıca sosyal medyayı da aktif bir şekilde kullanmayı sürdüreceğiz.

PepsiCo Türkiye olarak yenilikçi ürün ve uygulamalarımızla tüm PepsiCo ülkeleri arasında her zaman öne çıkıyoruz. Önümüzdeki dönemde de örnek teşkil edecek işlerimizi daha da artırmak ve Türkiye’den global PepsiCo ekosistemine iyi örnekler ihraç etmeyi sürdürmek istiyoruz. Pepsi, Lipton Ice Tea, Fruko ve Yedigün gibi markalarımızla tüketicilerimize değer yaratacak ve umut verecek kampanyalar yapmaya devam edeceğiz.

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 129. sayısında yayımlanmıştır.

Senin için
Tümünü göster
Daha İyi Bir Gelecek Platformu Kuruldu

Enerjisa Enerji ‘Daha İyi Bir Gelecek’ platformunu hayata geçirdi...