Değişime ayak uydurmak önemli

Çalışanlarımızın güvenliği bizim için her şeyden önemli. Sürecin başından itibaren çağrı merkezi çalışanlarımız dahil tüm çalışanlarımız evden çalışma düzenine geçti; halihazırda da bu şekilde çalışmaya devam ediyoruz. “Yeni normal”de de çalışanlarımız güvenli bir ortamda yüksek motivasyonla işlerini sürdürebilecekler.

Online alışverişle ilk kez tanışanlar memnun kaldılar
Son 3 aylık süreçte insanlar evden çıkmamak için büyük bir hassasiyet gösterdi ve bu da tüketim alışkanlıklarına yansıdı. Bunun sonucu olarak bizler de online alışverişi tercih eden ve bunu ilk kez deneyimleyenlerin sayısında düzenli bir artış görüyoruz. Bu kitlenin uzaktan alışverişten memnun kaldığını ve genel olarak tüm tüketicilerin güven duygularının güçlendiğini söyleyebiliriz. Bu eğilimin büyük ölçüde kalıcı olmasını bekliyoruz.

Normalleşme adımlarının atıldığı bu süreçte online alışverişe gösterilen ilginin sahibinden. com’a yansıması da rekorla geldi. Google Analytics 2020 Mayıs ayı verilerine göre 52,1 milyon kullanıcı, 395,8 milyon ziyaret sayısı ve 13,1 milyar sayfa gösterimi ile yeni bir rekora daha imza attık.

Kullanıcı deneyimini daha da ileriye taşımak için, teknolojiye ve yapay zekâya dayalı yenilikçi ürünler geliştirmeye devam edeceğiz.

Yeni özelliklerle gvenli ve konforlu bir deneyim sunduk
Kullanıcılarımızdan gelen geri bildirimleri sürekli olarak analiz ediyor ve bunlara uygun olarak kullanıcı deneyimini bir adım daha öteye taşımak adına çalışıyoruz. Emlak ve Vasıta kategorisindeki ilanlarda kullanıcıların detayları daha rahat ve kolay bir şekilde görmesini sağlayan videolu ilan adetlerinde geçtiğimiz yıla oranla büyük bir artış gözlemledik. Bu nedenle fiziki temasın en aza indirilmesi amacıyla uzaktan erişime olanak sağlayan online teknolojilerimizi geliştirmeye yoğunlaştık ve dijitalleşmenin sunduğu olanakları sonuna kadar kullanmaları için gayrimenkul ve vasıta sektörüne yardımcı olduk. Pandemi sürecinde kullanıcılarımızın hayatını kolaylaştıracağını düşündüğümüz yeni bir özelliği devreye aldık; “Görüntülü Arama ile Gezilebilir”. “Görüntülü Arama ile Gezilebilir” seçeneği işaretlendiğinde, ilan verenler evden çıkmak istemeyen müşterilerine de hizmet verebildiğini belirtiyor. İlan bakan kullanıcılar ise arama esnasında bu filtreyi kullanarak uzaktan görebileceği konut ve vasıtaları listeleyebiliyor. Bu özellik yoğun ilgi gördü. Özelliğin kullanıma açıldığı günden itibaren yayınlanan ilanların yarısından fazlasında ise bu özellik işaretlendi. Değişen kullanıcı alışkanlıklarını göz önünde bulundurunca bu dönem bittikten sonra da videolu ilanların ve görüntülü görüşme ile ilan gezme seçeneğinin kullanılmaya devam etmesini bekliyoruz.

Fayda yaratmanın önemini biliyoruz
Kurumsal üyelerimizin işlerine destek olabilmek adına, Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında kendilerine, özel kampanyalar tasarladık. Nisan ayında %25, Mayıs ayında %50 indirim ve her iki ay için de indirim yerine fatura ödemelerini 2 ay erteleme seçeneği sunduk. Haziran ayında ise ilanlarını daha görünür kılmalarını sağlayacak özel ürünlerimizi hediye ettik. Üyelerimizden aldığımız yüksek memnuniyet geri dönüşleri çalışmalarımızın ödülü oldu. Ek olarak, sosyal şirket vizyonumuzun ışığında Sağlık Bakanlığına 1.000.000 TL bağış yaparak ve devlet üniversitesi hastanelerine acil malzeme ve teçhizat tedariki için 1.000.000 TL fon ayırarak toplam 2.000.000 TL’lik katkıda bulunduk.

Kendi Ar-Ge’mizi yaparak teknoloji üretmeye devam ediyoruz
Türkiye’nin ilan ve alışverişte ilk adresi olan platformlarından biriyiz. Bir ilan platformu olmanın yanı sıra, kendi Ar-Ge’sini yapan ve teknoloji üreten bir şirket olarak, ürettiğimiz teknoloji sınır ötesine ulaştı ve geçen yıl International Classified Marketplace Association tarafından düzenlenen, en yenilikçi uygulamaların değerlendirildiği Marketplace Innovation Awards’da “Fotoğraftan Araç Tanıma” özelliğiyle birincilik ödülünü aldık. Kullanıcılarımızın araç alım satım süreci esnasında tüm işlemlere tek bir noktadan ulaşarak, ihtiyaçları olan her adımda yanlarında olabilmek için Oto360 platformunu 2019 sonunda hizmete sunduk. Oto360 platformuyla, otomobil almak veya satmak isteyen kullanıcılar, araç alım satım sürecinde ihtiyaç duydukları servislere hızlı ve kolay bir şekilde erişebiliyor. Emlak alım-satım veya kiralama sürecinde emlak endeksi, ekspertiz, kredi teklifleri ile alım/satım/kiralama rehberi gibi ihtiyaç duyulacak servisleri bir araya getiren Emlak360 platformuyla da, kullanıcılarımızın ihtiyaç duydukları işlemleri tek bir yerden hızlı ve kolay bir şekilde yapmasına olanak sağladık. Kullanıcı deneyimini daha da ileriye taşımak için, teknolojiye ve yapay zekâya dayalı yenilikçi ürünler geliştirmeye devam edeceğiz.

Nazım Erdoğan
sahibinden.com CMO’su

 

Bu yazı, ilk olarak Campaign Türkiye’nin 101. sayısında yayımlanmıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.