artwork

“Daha yaratıcı ve ilham verici projeler gelecek”

4 yıl önce

0

Pandemi ile beraber özellikle haber içerikli video, film-dizi izleme ve online oyun oynama oranları artarken, kültür sanatla ilgili içeriklerin de yoğun bir ilgiyle karşılandığını görüyoruz.

Evde otururken kültür sanatla vakit geçirmek isteyenlerin önüne dijital mecralarda sonsuz bir derya açıldı. Dünyaca ünlü grupların unutulmaz konserleri; tiyatro, klasik müzik, opera, sinema, güncel sanat vb farklı disiplinlerde etkinlik-sergi düzenleyen uluslararası kurumların/mekânların arşivlerini ücretsiz olarak izlemeye açması, sanal müze ziyaretleri gibi olanaklar izleyiciye dijital ortamda sanata erişim konusunda bambaşka kapılar açtı.

Bu zengin içerikler sanatseverlerin beklentileri nezdinde çıtayı oldukça yükseltti.

Pandemi sonrasında alışkanlıkları değişen ve daha da bilinçlenen izleyicinin ihtiyaçlarını karşılayabilmek için kültür sanat kurumları ve sanatçıların dijital mecralarda daha yaratıcı ve ilham verici projeler geliştirmek için kafa yoracakları aşikar.

Teknoloji her geçen gün daha çok önem kazanıyor, bu alana yatırım yapmak en büyük öncelik olacak. Bir yandan artık herkes içerik üreticisi konumunda olsa da izleyiciler sunulan bu içerikler karşısında daha seçici olacaklar. Profesyonel alanı farklı olan kişilerin kalıcı olabilmesi sunduğu kaliteli içeriğin sürdürülebilir olmasına bağlı. Herkesin ortaya koyduğu bir değer var, ancak profesyonel olarak bu işi yapanlarla aynı kefeye koymanın doğru olmadığını düşünüyorum.

Deneyim, yaratıcılık, kaliteli içerik konusunda profesyonellerin gücünü de yadsımamak gerekir. İlerleyen zamanlarda bu farkın daha da belirgin bir şekilde ortaya çıkacağına şahit olacağız.

İrem Akev Uluç
Pazarlama Direktörü, İ
KSV


Bu yazı, ilk olarak Campaign Türkiye’nin 99. sayısında yayımlanmıştır.

Senin için
Tümünü göster
Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu: “Türkiye bölgesel bir üs…

T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, Türkiye’nin sunduğu yatırım fırsatlarını küresel iş...