artwork

Cannes Lions işletmelerin büyümesinde rol oynuyor

1 sene önce

0

Cannes, İngiltere’deki reklam dünyasına parlama ve uluslararası işletmelere yaratıcı, etkili, teknolojik açıdan mükemmel hizmetleri sağlayabileceğini gösterme şansı veriyor.

Üç yıldır ilk kez Cannes Lions’a reel olarak geri dönmekten mutluluk duyuyoruz. Dünyanın en büyük yaratıcılık festivalinin İngiltere temsilcileri olarak amacımız, İngiltere şirketlerinden gelen ve uluslararası şirketlerin dünya çapında büyümesine yardımcı olan mükemmel çalışmaları desteklemektir.

Şimdiye kadarki en büyük ticaret misyonumuzu getiriyoruz. UK Advertising Exports Group tarafından Uluslararası Ticaret Departmanı ile ortaklaşa olarak seçilen kırk İngiltere şirketi, hepsi bir araya gelmeye ve ülke reklamcılığının küresel işletmelerin geliştirilmesine nasıl yardımcı olabileceğine dair içgörüleri paylaşmaya açık. Bu nedenle İngiltere reklamcılığı; en yaratıcı, sürdürülebilir ve kapsayıcı yollarla sunulan kapsamlı bir etkinlik programıyla Cannes Lions’da her yerde olacak. Bu, sektör ortaklarımız olan APA, Clear Channel, Channel 4, Framestore, M&C Saatchi, Pinterest ve PwC desteğiyle DIT ile birlikte planlanmıştır.

Son zamanlarda Cannes’daki performansımız, İngiltere’nin düzenli olarak kişi başına dünyadaki herhangi bir ülkeden daha fazla Cannes Lions kazandığı bir mükemmellik merkezi olmaktan nasıl gurur duyduğumuzu yansıtıyor.

Geçen yılki sanal festivalde Londra merkezli Abbott Mead Vickers BBDO, en çok ödül alan reklam ajansı oldu ve yine başkentimizde bulunan WPP, bir holding şirketi için en çok ödülü topladı.

İngiltere, dünyanın en büyük ikinci reklam hizmetleri ihracatçısı olmaktan gurur duyuyor. İngiltere reklam ihracatına ilişkin son raporumuz, sektörümüzün hizmetlerinin 2020’de 11,7 milyar sterlin değerinde olduğunu ve 2019’un pandemi öncesi koşullarıyla aynı seviyeyi koruduğunu gösteriyor. Global olarak yaşanan karantina zorluklarının üstesinden gelerek, 5 milyar sterlinlik sağlıklı bir ticaret fazlası sağladık.

Pandemi boyunca UK Advertising Exports Group’un çalışmaları güçlendi. İngiltere reklam endüstrisinden liderler, reklam ve pazarlama hizmetlerini dünya çapında tanıtmak için DIT ile ortaklaşa çalışmasına olanak tanıyor. Mart ayındaki İhracat Ayı boyunca, üyeler için 21 milyon sterlin değerinde yeni iş yaratan ve dünya çapında yarım milyon müşteriye ulaşan son derece başarılı ticaret misyonlarının olduğu bir yılı kutladık.

Amacımız Cannes’daki bu başarıların üzerine inşa etmek; bunun, dünya çapında hizmetlerimizin ihracatını artırmak için yıllık takvimde bir numaralı etkinlik olduğunu biliyoruz.

Hindistan, Japonya, Güney Kore, Mısır ve Hollanda dahil olmak üzere uluslararası bölgelerden insanları ticaret heyeti şirketlerimizle bir araya getirmek için yüksek etkili bir ağ oluşturma fırsatı taşıyan programı planladık.

Bu kutlamanın temelinde, reklam ve pazarlama hizmetleri için küresel bir merkez olarak sektörümüzün gücü yatıyor. En son araştırmamız, Birleşik Krallık’ın dünyanın en gelişmiş çevrim içi reklamcılık pazarı ve dünyanın en büyük üçüncü reklam pazarı olduğunu gösterdi (paylaşacak çok şeyimiz var ve dünya çapındaki şirketlere sunabileceğimiz çok şey var). Her tür işletmenin başarılı olmasına ve dünya çapında büyüme sağlamasına yardımcı olmak için uluslararası işletmelere en yaratıcı, etkili, yenilikçi ve teknik olarak mükemmel hizmetleri sunmaya hazırız.

Yeni kampanyamızın vurguladığı gibi, büyük yaratıcılık küresel büyümeye kapı açıyor.

Aisling Conlon

Reklamcılık Derneği Uluslararası Ticaret Direktörü

 

 

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin Sürdürülebilirlik Özel sayısında yayımlanmıştır.