Site icon Campaign Türkiye

Cannes Lions için hazır mısınız?

Öncelikle sorry. “Global yaratıcı endüstrilerin mabedi Cannes Lions için geri sayım başladı” gibi klişe bir cümleden daha iyi bir giriş yapamadım. “Heyecan dorukta” alternatifimden iyidir diye umuyorum.

Cannes Lions’ta 7 gün boyunca 24 ülkeden 250’den fazla konuşmacının katılımıyla yaklaşık 150 oturum düzenleniyor. Cannes Lions’ta  özellikle “yaratıcılıkta cinsiyet eşitliğine” odaklanılıyor. Festivalin içerik yapısı buna göre tasarlandı. Konuşmacıların yüzde 30’u ve jürilerin yüzde 31.5’i kadınlardan oluşuyor. (Dipnot: Amaçları yüzde 50’yi aşmak) Cannes Lions oturumlarında Sir Martin Sorrell, Sir John Hegarty gibi yaratıcı dünyanın liderlerinin yanı sıra PJ Pereira, David Droga ve Tor Myhren gibi yenilikçi akımının efsanevi isimleri yer alıyor. Ünlülerin ağırlığı bu yıl Cannes’da daha fazla hissediliyor. Marilyn Manson, Pharrell Williams, David Guetta, Julia Louis-Dreyfus, Monica Lewinsky ve Kim Kardashian sahnede yerini almaya hazırlanıyor.

Campaign@Cannes: Elbette aşırı yoğun içerik programını, ödül törenlerini ve networking etkinliklerinin tümünü takip etmeye imkan bulmak kolay değil. Bu nedenle Campaign olarak “Smart Filter” adını verdimiz bir yaklaşımla Cannes  Lions’ta tüm öne çıkan konuları ve gelişmeleri ekranınıza getiriyoruz. Campaign Türkiye, Campaign UK, Campaign USA, Campaign Asia Pacific ve Campaign India’nın ekiplerinin birlikte kurduğu Campaign@Cannes live web platformunu takip etmeniz yeterli. 15 Haziran’dan itibaren yayınlarımıza başlıyoruz.

Campaign Global Issue: Campaign’in tüm edisyonları olarak  15.000 delegeye sunulan resmi festival çantasında yer alan ve Cannes genelinde dağıtılan özel bir global sayı hazırladık. Cannes Lions’ın ve yaratıcı endüstrilerde yaşanan gelişmeleri bulabileceğiniz bu özel edisyonu kaçırmayın deriz.

Campaign Cannes Roundtable: Cannes’da ayrıca farklı endüstri ve segmentlerin küresel karar vericilerini 7 gün boyunca kapalı devre yuvarlak masa toplantılarında buluşturuyoruz. Campaign Cannes Roundtable buluşmalarında yer almak istiyorsanız DM’lerinizi bekliyoruz.

Campaign VIP Party: Son olarak sırada elbette Cannes’ın sunduğu en önemli VIP networking etkinliği olan Campaign Party var. Bu yıl partimizi 24 Haziran Çarşamba akşamı ikonik Carlton Hotel’in kumsalında düzenliyoruz. 800 kişilik etkinliğimizde, yukarıda yer alan Cannes Lions konuşmacılarının büyük bir bölümü, dünyanın en önemli markalarının liderleri ve global network yöneticileri buluşuyor. Katılmak isterseniz tekrar DM’lerinizi bekliyoruz.

à bientôt,

 

Tolga Tuna

Campaign Türkiye Genel Yayın Yönetmeni

@tolgabigkahuna

 

Bu yazı, Campaign Türkiye’nin Haziran 2015 sayısında yayımlanmıştır.

 

Exit mobile version