Campaign #7 

Evrensel anlamı olan rakamlar vardır. Türlü efsaneye konu olmuş rakamlar. 40’lar, 3’ler hatta uğursuzluğuyla bilinen 13 ve 23 gibi… Ancak hiçbiri 7 sayısının yanına bile yaklaşamamıştır.

Pisagor şöyle der: “Evrim hayatın yasasıdır. Sayı evrenin yasasıdır. Birlik de Tanrı’nın yasasıdır.” Pisagor’a göre 7 sayısının anlamı şöyleydi:

‘Evrenin tümü; tanrısal güç olan 3 ile dünyayı simgeleyen 4’ün toplamı ya da tanrının dünya ile birleşimi.’

Yedi, kimilerine göre kutsal bir sayıdır, olağanüstü sayılır. Şan, şeref, başarı ve yaşamın sayısıdır. Yedi de sonsuzluğu ifade eder. Yedi ana renk, yedi nota, bazı inançlara göre yedi gök ve bedenimizde yedi enerji merkezi vardır. Kabala’da Venüs gezegeni ile sembolize edilir.

İnsanın her yedi yılda bir hücreleri yenilenir ve her yedi yılda yeni bir devre geçilir (7, 14, 21, 28, 35, 42, 49, 56, 63, 70). Bu devreler sadece bedensel değişme ve olgunlaşma dönüm noktaları değil, aynı zamanda insan yaşantısında köklü değişiklikler yaratan önemli “geçiş” dönemleridir.

Üçgen ilahi ve ruhsal bir semboldür; kare ise maddeyi, dört elemanı, bedeni, fiziksel düzen ve kanunu simgeler. Üçgen ve karenin birleşimi, üç ruhsal ve dört maddi unsurdan oluşmuş heptad’ı gösterir. Bu geometrik şekil ise evren ve insanın sırrını içerir. 

Yukarıdaki “derleme” bilgilerden hareketle, 2019 bizim için de özel bir sene olacak. Büyük değişiklikler, büyük yenilikler ve bugüne kadar bıkmadan usanmadan anlattığımız ‘content’ dolu bir yıl olacak. 

2018’de ilk kez gerçekleştirdiğimiz ‘ödüllerin ödülü’ Campaign Agency&Brand of The Year’a geçen seneden anons yaptığımız People of The Year ile birlikte tek günlük bir ‘Content Summit’i de Nisan ayının ilk haftalarında gerçekleştiriyor olacağız. İlk olmasına rağmen tüm konkurlarda ve ajans seçimlerinde neredeyse tek referans noktası haline gelen Agency&Brand of The Year; objektif ve rasyonel verilere dayalı, bağımsız denetim şirketi onaylı metodolojisi ile yine sektörün odak noktası olacak. 

2018’de sırası ile organizasyonu LIFT Content Factory tarafından gerçekleştirilen ya da içerik ortağı olduğumuz etkinlikler;

  • Campaign Ageny&Brand of The Year – Mart
  • Turkcell Teknoloji Zirvesi – Nisan
  • WPP CoFuture – Nisan
  • Sabancı Üniversitesi- Akbank, Customer Excellence in Finance – Haziran
  • AdColony Intelligence Summit – Eylül
  • UNDP- Sosyal Fayda Zirvesi – Ekim
  • MMA Forum – Ekim
  • Marka Konferansı – Aralık
  • MedYapım 25.yıl daveti – Aralık

2019 yılında da artarak devam edecek…

Umarım hepimiz için güzel bir yıl olur.

İyi okumalar dilerim.

Sevgilerimle

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 85. sayısında yayımlandı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.