Bütün zorlukların yanında Deep360 ‘Make It Easy!’

Sektörde 8. yılını dolduran Deep360, hem reklamveren hem de ajans tarafı için iş süreçlerinde karşılaşabilecekleri tüm zorlukların üstesinden gelen formülleri Make it Easy’yi anlatıyor.

Deep360’ın ajanslar ve markalar için sadeliğe dayalı bir süreç yönetimi sağlayan, ‘kolaylaştır ’ mottosuyla çıkan çözümü Make It Easy’nin sağladığı faydaların detaylarını Deep360 Ajans Başkanı Esma Bitirim, Deep360 Ajans Başkan Yardımcısı Sevde Kırallı Akçin ve Deep360 Yaratıcı Yönetmeni Erkan Kaya’dan dinledik.

Campaign Türkiye Deep360 olarak sektörde 8. yılınızı kutluyorsunuz. Bize biraz hikayenizden bahseder misiniz?

Esma Bitirim Deep360 olarak yolculuğumuza bundan 8 yıl önce yalnızca dijitalde hizmet veren bir ajans olarak başlamıştık. Ardından değişen dünyaya kayıtsız kalmayarak 2016 yılında hem çevrim içi hem de çevrim dışı hizmetlerimizi tek çatı altında birleştirdik.

Böylece bizim 360 derece reklamcılık olarak tanımladığımız ve sürdürmeye devam ettirdiğimiz bir anlayışla sektörde kendimizi yeni nesil bağımsız bir ajans olarak konumlandırdık. O yıllarda başardığımız bu öncü bakış açısı, reklam dünyasında da bir ilkti ve bu öncülüğü bir düzen içinde korumaya devam ediyoruz. Sürekli öğrenmeye ve gelişmeye açık, yenilikçi ve dinamik ekibimizle uzun yıllardır akla gelebilecek her sektörden markaya sadelik içinde destek sağlıyoruz. Deep360 olarak en başından beri bir markanın karşısına geçtiğimizde o anda söylediklerimiz, vadettiklerimiz, kaç kişilik bir ekibi görevlendirdiğimiz gibi konuların hepsi her zaman o doğrulukla ilerliyor. Elbette bunu başarabilmemizdeki en temel etken ‘Make It Easy’ formülümüz.

Campaign Türkiye Nedir bu Make It Easy?

Esma Bitirim Geldiğimiz bu noktada hem reklamverenler hem tüketiciler çok fazla mesaja maruz kalıyor. Bu da birçok zorluğu beraberinde getiriyor. Bizse her zaman bu dünyayı hem kendimiz hem de çalıştığımız markalar için kolaylaştırma gayesinde olduk.

Herkesin zamanı çok değerli, bu zaman mefhumuna kapılır ve kendinizi komplike düşünmekten alıkoyamazsanız, ne markalarınız için ne de ajansınız için konfor sağlayabilmeniz mümkün olamaz. Reklamverenlerin süreçlerini kolaylaştıran ve sadeleştiren bir formül Make It Easy. Temelimiz bütün zorluklara karşı; bu zaman olabilir, bütçelendirmeler olabilir, hedef kitle karmaşası olabilir, manevra kabiliyetimizle hızlı ve kolayca çözüme ulaştırmak üzerine kurulu. Sadelik ve esneklik ile her koşulda olumlu bir sonuçla çalışmaları sonuca ulaştırmak.

Sevde Kırallı Akçin Markalar hayatlarının kolaylaşmasını istiyor. Özellikle pandemi döneminde bu beklenti daha da arttı. Bunu başaran ajanslar yollarına daha güçlü devam edebildi. Markaların, ‘ajansıma ulaştığım anda yorulmamalıyım, gereksiz ısrar ve ikna turları ile zaman kaybetmemeliyim, hızlıca çözüme gitmeliyim’ seçkileri, artık çok net okunması gereken bir talep. Deep360 gibi gerçek anlamda tam hizmet kombinasyonu sağlıyorsanız ajans içi koordinasyonlarınızı da çok doğru ilerletmelisiniz. Başarımızın en önemli noktalarından biri burası. Sadeliğe dayalı bir süreç yönetimi. İşte tam da bu yüzden bu kimliğimizi kısaca “Make It Easy” olarak ifade ediyoruz. Ne ajans ne marka yorulmadan… Tabii bu arada 8. yılımızın en güzel gelişmelerinden biri ise Erkan Kaya’nın aramıza katılması oldu. Make It Easy sürecimizin daha da gelişmesine katkısı çok fazla.

Erkan Kaya Ajansta severek çalışmamızı sağlayan pek çok parametre var. Bunlardan en önemlisi, yaratıcı ekibimiz ve marka yöneticilerimiz de dahil olmak üzere tüm ajanstaki uyum atmosferi. Biz bu atmosferi “Make It Easy” kültürünü benimseyerek yarattık. Süreçleri kolaylaştırmayı, tüm konulara ekip olarak dahil olmayı ve samimiyeti baz aldık. Dolayısıyla bu atmosfer hepimize huzur verdiği gibi müşterilerimize de rahat bir nefes olarak geri döndü.

Sevde Kırallı Akçin Deep360’ta bilgi, bölümlerden herhangi birine ulaşırsa bu, tüm bölümlerin bilmesi anlamına gelir; sosyal medya, dijital, konvansiyonel bölümlerin hepsi tam bir entegrasyon içinde ilerler. Sözde değil gerçekte… Bu, ajanslar arasında önemli bir zorluktu. Make It Easy içindeki en önemli özelliklerinden biri işte bu. Multidisipliner mekanizmaya eşlik edecek ekip arkadaşlarımızı seçerken en önem gösterdiğimiz noktalardan biri genç ya da sektörde tecrübe edinmiş biri olsun fark etmeksizin asla heyecanını kaybetmemiş olmaları. Bu da bizi sektörde çok farklı bir noktaya getirdi. Ayrıca ajansımızın sektöre birçok genç yeteneği de kazandırmak gibi önemli bir katkısı da olmuştur.

Erkan Kaya Hayatı zorlaştırmamayı bir felsefe olarak benimsediğimizde; yaratıcı düşünmek kolaylaşıyor, yaratıcı ekiple çalışmak kolaylaşıyor, markalar ile iletişim kolaylaşıyor. Sonuç olarak mutlu ekip arkadaşlarıyla severek ve heyecanla iyi işlere ulaşılıyor.

Campaign Türkiye Zorlukları kolaylaştırmaktan bahsederken, içinde bulunduğumuz pandemi sürecinin çalışma alanınıza nasıl bir etkisi oldu?

Esma Bitirim Pandemi dönemi iyi, güzel işleri kolay ve hızlı yapabildiğimizi gösterdi. Ajansça biliyoruz ki çalışma koşulları değil ortaya çıkan sonuç önemli daima. Sonucun olumlu olmasının da aslında nerede olursak olalım ekip ruhuyla, iletişim içerisinde, omuz omuza çalışmaktan geçtiğini biliyoruz. Pandemi, olayları zorlaştırsa da markalarımız adına işleri kolaylaştırmaya devam ediyoruz ve elbette bu kolaylıkla eş zamanlı olarak doğru ve güzel işten de asla ödün vermiyoruz.

Campaign Türkiye Evden çalışma düzeninin reklam sektöründe daimî olabileceğini düşünüyor musunuz?

Erkan Kaya Bugünün konjonktüründe hibrit ajansların en çok kullandığı cümle: “Biz her yerde çalışırız”. Açıkçası kendi adıma söyleyebilirim ki kreatif ekiple aynı yerde, temas içinde çalışmanın çıkacak sonuçlara etkisi büyük. Kreatif bölüm tek başına ekran karşısında yaşayan bir mekanizma değildir, gelişme temas gerektirir. Gelecekte herkesin evden çalışacağı bir düzene ben inanmıyorum. Omuz omuza olmak, bu sektörün vazgeçilmezlerinden.

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 112. sayısında yayımlanmıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.