artwork

Brooks Brothers CRM ile müşterilerini “Tanı”dı, gönüllerini geri kazandı!

6 yıl önce

0

Koç Holding bünyesinde faaliyet gösteren, omnichannel (çoklu kanal) yaklaşımıyla firmaların ihtiyaçlarına özel CRM hizmetleri sunan Tanı, “Doğrudan Pazarlama Ödülleri” töreninde pasifleşen müşterileri geri kazanmak için hazırladıkları “Brooks Brothers Müşterisi Hep Ayrıcalıklı” projesiyle “Doğrudan Postalama” kategorisinde üçüncü olma başarısını elde etti.

CRM’in gücü kullanılarak doğru kişilere doğru zamanda gidildiğinde alınan sonuçların ne kadar başarılı olduğunun altını çizen Tanı Genel Müdürü Hülya Varlık, “13 milyona yakın izinli veri tabanımız ile birçok markaya özel kampanya geliştiriyoruz. Bu özel projelerden biri olan ve Brooks Brothers markası için geliştirdiğimiz kampanyamız ile birlikte Brooks Brothers, müşterisiyle tekrar kurduğu bu yakın bağın heyecanını yaşadı” diye konuştu.

Koç Topluluğu’na bağlı olarak web, mağaza ve mobil platformlarda müşteri odaklı entegre pazarlama çözümleri ve danışmanlık hizmetleri sunan Tanı, Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği (DPİD) tarafından gerçekleştirilen “Doğrudan Pazarlama Ödülleri” töreninde ödüle layık görüldü. Bu yıl 10’uncu kez gerçekleştirilen ödül töreninde Tanı, “Brooks Brothers Müşterisi Hep Ayrıcalıklı” projesiyle “Doğrudan Postalama” kategorisinde üçüncü oldu. Ödüle hak kazanan projede, pasifleşen Brooks Brothers müşterilerinin alışveriş alışkanlıklarına bakılarak, en çok tercih ettikleri renk ve bedene ait gömlekler seçildi. Seçilen hediye gömlekler, bu değerli müşterilerin adreslerine bizzat kendileriyle ilgilenen mağaza temsilcileri tarafından teslim edildi.

Tanı, doğru kampanyalarla müşterilerine 1.6 milyar TL ilave ciro getirdi!

12.9 milyon adet izinli veri tabanıyla en doğru analizleri yaparak, markalara ve müşterilerine hedef kampanyalar geliştiren Tanı’nın markalara 1.6 milyar TL ilave ciro yarattığını belirten Tanı Genel Müdürü Hülya Varlık, “Bu özel proje ile birlikte Brooks Brothers, müşterisiyle tekrar kurduğu bu yakın bağın heyecanını yaşadı. Kazanılan bu ödül, CRM’in gücü kullanılarak doğru kişilere doğru zamanda gidildiğinde alınan sonuçların ne kadar başarılı olduğunun da bir göstergesi oldu. Tanı’nın sağladığı hedef kampanyalar ve projelerle Brooks Brothers’ın yanı sıra iş ortaklığı yaptığımız diğer markalara da değer katmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bu yazı ilk olarak Campaign Türkiye’nin 76. sayısında yayımlandı.

Senin için
Tümünü göster
Daha İyi Bir Gelecek Platformu Kuruldu

Enerjisa Enerji ‘Daha İyi Bir Gelecek’ platformunu hayata geçirdi...