artwork

Bersay İletişim Enstitüsü’ne burs başvuruları başladı

10 yıl önce

0

Bersay İletişim Enstitüsü (BİE) tarafından iletişim alanında yapılmakta olan yüksek lisans ve doktora çalışmalarını desteklemeye yönelik verilen Karşılıksız İletişim Bursları‘na başvurular başladı. Bu yıl üçüncü kez verilecek olan burslara 2 Aralık  tarihine kadar başvurulabilecek. Burslardan bugüne kadar on biri yurt içinden, altısı yurt dışından olmak üzere toplam 17 öğrenci yararlandı. Enstitü, Karşılıksız İletişim Bursları’na bu yıl da devam edecek.

Enstitü, iletişim alanında yüksek lisans ve doktora tez aşamasında olan öğrencilere 12 ay boyunca burs imkânı sağlıyor. Burs olanaklarından yararlanmak isteyen öğrencilerin transkript, öğrenci belgesi, referans mektubu ve yapmayı düşündüğü çalışmayla ilgili hedeflerini anlattığı bir niyet mektubuyla başvurusunu yapması gerekiyor. Değerlendirmeye alınan ve jüri tarafından uygun görülen öğrencilerle yapılacak görüşmeler sonrasında burs almaya hak kazanan öğrenciler sonuçları, 23 Aralık’ta Bersay İletişim Grubu’nun resmi internet sitesinden öğrenebilecek. İlk burs ödemeleri ise 6 Ocak 2014 tarihinde başlayacak.

Bersay İletişim Enstitüsü’nün misyonuna ve verdiği burslara ilişkin açıklama yapan BİE Yönetim Kurulu Başkanı Arın Saydam, “Geçtiğimiz yıllarda verdimiz burslardan dördü doktora, yedisi yükseklisans olmak üzere toplam 11 öğrencimiz yararlandı. Ayrıca, Arjantin, Letonya, Pakistan ve Tayland’dan bir, Brezilya’dan iki doktora öğrencisi de burslarımızdan yararlanarak, İstanbul’da gerçekleşen ‘IAMCR-Uluslararası Medya ve İletişim Araştırmaları Kongresi’ne katıldılar. Böylelikle BİE Bursları daha ilk yıldan itibaren uluslararası bir nitelik kazanmış oldu” dedi.