Başarıya giden yol: Özveri ve istikrar

Dünyanın en çok izlenenleri arasında yer alan ve geleneksel sporlarla arasındaki mesafeyi gitgide kısaltan espor alanında yetenekli gençlere destek olmak ve onlara sanal yarışlar dışında gerçek pistlerde de şans tanımak amacıyla BOM E-Team’i hayata geçirdik. Bu vizyondan yola çıkarak 2018 yılında Borusan Otomotiv Motorsport çatısı altında kurduğumuz BOM E-Team ile ülkemizde esporların gelişimine de katkıda bulunmayı kendimize amaç edindik. Sportif açıdan başarılı ve takım ruhuna en uygun esporculara BOM E-Team renkleri ile uluslararası turnuvalarda yarışma olanağı sağlarken, bir yandan da sanal pistlerden gerçek pistlere giden bir yol açarak Borusan Otomotiv Motorsport pilotu olabilme fırsatı sunuyoruz. Baktığımız zaman birbirine zıt görünen iki disiplinin aslında birbiriyle ne kadar benzediğini de herkese gösterebilmeyi istedik.

İster sanal ister gerçek olsun, mücadele etmekten keyif alan ve bunu bir yaşam biçimi haline getiren gençlerden kurulu bir takım oluşturmak önceliklerimiz arasındaydı. Otomobil sporlarına ilgili, bu alanla bağlantılı oyunlarda uzmanlaşmış ve uluslararası yarışmalarda deneyimli esporcuların da takımda yer alması bizim için önemliydi. Bu sebeple hem amatörlerin hem de profesyonellerin ilgisini çekecek yüksek standartlarda, kaliteli bir organizasyon oluşturduk. Takımımız, adayların sezon boyunca BOM E-Team GT Kupası’nda gösterdikleri bireysel performanslarına bağlı olarak elde ettikleri derecelerine göre şekilleniyor diyebilirim.

BOM E-Team’i oluştururken öncelikli olarak belirlediğimiz kriterler, takımımızda yer alacak sporcularımızın sportif açıdan başarılı ve takım ruhuna uygun olmaları yönündeydi. Aynı zamanda iyi bir esporcunun her zaman gelişime açık olması gerekiyor. Espor müsabakalarında başarıya giden yol özveriyle istikrarlı bir şekilde çalışmak ve bunun yanında bol pratik yapmaktan geçiyor.

BOM E-Team’in arkasında köklü motor sporları geçmişi ve üstün deneyimiyle ülkemizi birden fazla uluslararası organizasyonda ve Avrupa GT4 Serisi’nde temsil eden Borusan Otomotiv Motorsport var. BOM’un uluslararası organizasyonlarda edindiği erişilmesi zor olan ender ve somut tecrübeleri, sanal ortama kolaylıkla taşıyor olmamız bizi diğer takımlardan ayıran en önemli özellikler arasında yer alıyor. 

Hızla dijitalleşen dünyada esporun da süratle geliştiğini görüyoruz. Teknolojinin de gelişmesiyle espor için gerekli olan altyapı herkes tarafından ulaşılabilir hâle geliyor.

Böylelikle Türkiye’de de tüm dünyada olduğu gibi espor hızla büyümeye devam ediyor. Espor alanında sporcuların kendini geliştirmesi ve eğitmesi için elimizden geleni yapmaya önem veriyoruz. 

BOM E-Team takımıyla Türkiye’yi uluslararası organizasyonlarda temsil eden yarışçılar yetiştirmenin yanında “Sanaldan gerçeğe giden yol” sloganımızla başlattığımız BOM E-Team GT kupası sayesinde yetenekli sürücüleri, gerçek pistlerle ve yarış otomobilleriyle buluşturduk.

Attığımız bu adımlar ve edindiğimiz tecrübeler doğrultusunda gelecek dönemlerde de esporun içinde yer almaya ve motor sporlarının bu yöndeki gelişimine katkıda bulunmaya devam edeceğiz.

Ahmet Köseleci

Borusan Otomotiv Motorsport (BOM) Direktörü

 

 

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 115. sayısında yayımlanmıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.