Başarımız fiziksel değil, duygusal bağlarımızdan kaynaklanıyor

 Simla Pala,                                          Tazefikir Müşteri İlişkileri Direktörü 

COVID-19 tüm yaşamı ve iş dünyasını ani ve derinden etkilediği gibi pazarlama iletişimi sektörünü de derinden etkiledi. Bu çaptaki bir krizle ilgili hiç birimizin tecrübesi yoktu. Yani oyunun kuralları, maç sırasında yazıldı diyebiliriz. Ancak hepimiz biliyoruz ki başarı, ilk olarak adaptasyon becerisiyle gelir. Durumu doğru anlamak ve analiz etmek çok önemlidir. Ve tabii buna uygun aksiyon alabilmek.

Tazefikir Grup olarak biz bu süreci iyi yönettik diyebilirim. Eve ilk çıkan ajanslardan biri olduk. Ve bunu çok planlı ve organize bir şekilde gerçekleştirdik. Belirsizliği şeffaflıkla ve tek yürek olarak yendik. Yönetim ekibi olarak sürekli iletişim halindeydik. Kararları gereklilikler ve süratle verdik, uygulamaya geçtik. Zoom toplantılarımızı aksatmadık. Ama sadece iş de konuşmadık. Yemek tarifi de verdik, kitaplardan ve dizilerden de konuştuk.

Hatta hayata ve mesleğimize dair hayallerimizi paylaştık. Türkiye’de malum krizler hiç bitmez. Biz de her krizde olduğu gibi önceliği kimseyi yarı yolda bırakmamaya, yani hiçbir ekip arkadaşımızı işten çıkarmamaya verdik. Bu bizim için bir prensip meselesi. 10 yıldır Tazefikir’deyim ve adeta bu felsefe ile yaşadığımızı söyleyebilirim.

Tazefikir’in sloganı olan yaratıcı etki ve toplumsal fayda ajansı söylemine uygun hareket ettik. Farklı içgörülere sahip, pek çok kampanya hayata geçirdik.

Pandemi döneminde bence ekip olarak birbirimizi daha bile çok tanıdık. Zoom toplantılarına birden bire dalan çocuklarımız, kameraya kafasını uzatan evcil hayvanlarımız, evlerimizin tüm açıklığı ve samimiyetiyle daha çok kenetlenen, çok daha çok güzel bir aile olduk.

1 Temmuz itibariyle de ofisimizi açtık. 40 tan fazla önlem alarak ve fiziksel olanaklarımızı en iyi noktaya taşıyarak. Ve ekibimize ister evde, ister ofiste çalışma olanağını sunduk. Ortam değiştirmek, biraz nefes almak isteyenler, birbirlerini özleyenler ajansa geldi. Sohbet etti. İşlerini halletti ve evlerinin sıcaklığına geri döndü. Bu dönemde en hızlı büyümeyi yenilikçi projelerimizle ve dijital işlerimizle gerçekleştirdik. Kardeş şirketimiz Teknofikir bize her konuda destek verdi. Grup şirketlerimizde T Production, Covid’e rağmen çok güvenli setler organize etti.

Tazefikir’in sloganı olan yaratıcı etki ve toplumsal fayda ajansı söylemine uygun hareket ettik. Farklı içgörülere sahip, pek çok kampanya hayata geçirdik. Belki pandemi bir süre daha devam edecek. Ancak bu dönemde öğrendiklerimiz ve paylaştıklarımız ömür boyu bizimle yaşayacak.

 

 Simla Pala

Tazefikir Müşteri İlişkileri Direktörü 

 

Bu yazı ilk olarak Campaign Türkiye’nin 102. sayısında yayımlanmıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.