artwork

ASUS ROG ile ekstrem teknolojinin ekstrem hikayesi

1 sene önce

0

ASUS ROG, dünyanın en güçlü oyuncu tableti ROG FLOW Z13’ün lansmanı için dijital odaklı tam hizmet ajansı Peak on Air ile E.EMEA bölgesinde ekstrem bir projeye imza attı. “ROGExtreme” reklam filmi, 5 farklı ülkeden 5 gamer ve 5 ekstrem sporcu ile çekildi.

Oyun meraklısı kitlenin, oyunlarda deneyimledikleri extreme sporları gerçeğe dönüştürmeyi hedefleyen ve bu ilhamla Team ROG komitesini güçlendirmek için ekstrem bir projeye imza atan markanın temel hedefi sadece ürettiği bilgisayarlar ve teknolojilerle değil, Team ROG komünitesinin beklentilerine göre de oyun deneyimlerini benzersizleştirmek.

Romanya’dan CipFlixTV, Polonya’dan Lucek, Rusya’dan Jove, Birleşik Arap Emirlikleri’nden UAESkills ve Türkiye’den Egoistpati, sınırları zorlamak için #TeamROG’un bir parçası oldu. Çöl, kar, deniz gibi birbirinden farklı birçok doku, ekstrem sporlarla aynı potada eridi. 

Günümüz insanın çok boyutlu yapısına yönelik, çeşitli ilgi alanı ve ihtiyaçlara teknolojiler üreten ROG, kendi kulvarının ekstremi olarak ekstrem sporlardan ilham alıyor. ROG Flow Z13 ile kendi kategorisini yaratıyor. ASUS ROG Flow Z13’ün hem notebook hem tablet olarak iki büyük deneyim alternatifi bulunuyor. Günümüz dünyasının hibrit ihtiyaçlarına cevap olan bu teknoloji; mobilitesi, 12. nesil Intel işlemcisi, hızlı ve dayanıklı şarj özelliği, 3050Ti entegre ve 3080 mobil ekran kartı seçeneğiyle bir gamer’ın ihtiyaç duyabileceği tüm gereksinimleri karşılıyor. Zaman ve mekan bağımsız, her ortamı gamer’ların oyun alanı haline getiren ROG Flow Z13, benzersiz özellikleriyle bu deneyimi gamer’lara sunuyor. Projede ekstrem sporların yarattığı alt kültürler sahiplenilirken, oyun ve gerçek arasındaki çizgi gittikçe inceliyor.  

Gamer’lar her zaman bilgisayarlarında deneyimledikleri oyunları film boyunca gerçeğe dönüştürürken, extreme sporların arkasındaki tutkuyu ve coşkuyu, insanın çok yönlü becerilerine karşılık veren ROG Flow Z13’ün gücü ile birleştirerek izleyenler ile paylaştı. Harika bir şeyler yapmak için farklı boyutlu evrenlere geçiş yapabilir, “çok yönlü oyun” konseptiyle; düşünebilir, yaratabilir, hikaye anlatabilir ve aynı zamanda oyun oynayabilirsin!

Ekstrem sporların ve sporcuların tutkusunu topluluğuna yansıtan Team ROG’un bir sonraki hedefi merakla bekleniyor. Çöl, deniz ve kar üzerinde gerçekleşen eşsiz deneyim sayesinde ekip çıtayı çok yukarı taşımış olsa da gelecek serüvenler ve aşılması gereken yeni hedefler için şimdiden çok heyecanlılar.

33 ülkede aynı anda yayına giren film, bölgesel bir harekete dönüştü.

Künye

Brand: E.EMEA ASUS ROG
Brand Representative: E.EMEA TMM Product Marketing Manager Murat Kızılyel
Agency: Peak on Air
Director: tunctop
Creative Director: Remzi Belhan
Creative Producer: Büşra Kurtuluş
Producer Assistant: Yağmur Güney
Director of Photography: Celal Burak Özgül
Assistant Director: Aytaç Güleç
FPV Drone Pilot: Burak Altıparmak
Influencer & Extreme Sport Crew
Egoistpati
Łukasz Lucek Kos
CipFlixTV
UAE Skills
Jove
Mountain Biker: Emir Peker
Fliteboarder: Ramazan Atlı
Buggy Car Driver: Arich
Motorbike Rider: Ali Hassin
Snowmobile Rider: Ksenia
Production: Peak on Air
Post-Production: Tolan Films
Editor: Devrim Akteke
Colorist: Candan Karamanoğlu
VFX: Arda Dalal, Yaşar Okyay
Sound Design: Yiğit Tok

Senin için
Tümünü göster
Daha İyi Bir Gelecek Platformu Kuruldu

Enerjisa Enerji ‘Daha İyi Bir Gelecek’ platformunu hayata geçirdi...