artwork

ACIS18: “Reklamveren olarak marka güvenliğini sağlamak”

5 sene önce

0

AdColony Intelligence Summit, Christos Sorros’un konuşmasının ardından başlayan “Reklamveren olarak marka güvenliğini sağlamak” paneli ile devam ediyor.

Will Dorling’in moderatörlüğünde başlayan panelin diğer konukları MOAT’tan Christos Sorros, Nestlé Türkiye’den Bermal Özbay, OMD UK’den Ben Priest ve IPG’den Elkin Rodriguez oldular. Reklamverenlerden ve ölçüm teknolojisi sağlayıcılarından marka güvenliğine ilişkin farklı bakış açılarının paylaşıldığı panelden öne çıkan notlar şu şekilde:

Bermal Özbay, Nestlé Digital Acceleration Specialist: “Marka güvenliği en temelde reklamın nerede görüneceğini kontrol altına almaktır. Reklamveren buna para verdiğine göre, bütçesinin boşa gitmesini istemez.”

Bermal Özbay, Nestlé Digital Acceleration Specialist

Will Dorling, Digital Associate Director at OMD UK: “Bu yıl, marka güvenliğinin yılı. Marka güvenliği hakkında daha çok konuşacağız.”

Will Dorling, Digital Associate Director at OMD UK

Bermal Özbay: “Daha yüksek standartlar belirledik çünkü daha fazla güvene ihtiyacımız var. Daha az sayıda ajansla çalışmaya başlamamızın nedeni de bu.”

Ben Priest, UK Director of Brand Sale, AdColony EMEA: “Marka güvenliğini hiçbir zaman %100 sağlamamız mümkün değil. Yine de zararlı bir içerik olduğunda onu anında kaldırabiliyoruz.”

Elkin Rodriguez, Digital Media Director IPG Colombia: “Marka güvenliği, reklam kampanyaları için büyük önem taşıyor.”

Ben Priest, UK Director of Brand Sale, AdColony EMEA

Christos Sorros, Elkin Rodriguez

Elkin Rodriguez, Digital Media Director IPG Colombia