artwork

ACIS18: “Performans kampanyalarında kullanıcı yolculuğu”

5 yıl önce

0

ACIS18, Adjust’tan Ender Özcan’ın sunumundan sonra yine Özcan’ın moderatörlüğünü yürüttüğü “Performans kampanyalarında kullanıcı yolculuğu” paneli ile devam ediyor.

Panelin diğer konukları ise Akbank Programmatic Manager Ayberk Demirci, Zomato Orta Doğu Bölge Müdürü Moiza Saeed ve Careem Supply Digital Marketing Manager’ı Michael Ruber oldu.

Moiza Saeed

Panelin öne çıkan konuşmaları ise şu şekilde:

M. Saeed: “Müşteri kazanmanın yolu içerikten geçiyor. Üreteceğiniz içerikler size doğal trafik sağlıyor.”

A. Demirci: “Biz kullanıcılara odaklanarak başladık. Sadece uygulamayı cihazlarına yüklemelerini değil, onu kullanmalarını istiyoruz. Bu nedenle kullanım alışkanlıklarını araştırıp mobil uygulamamıza entegre ettik.”

Ayberk Demirci

M. Ruber: İşin kilit noktası tüketici segmentlerini ayırıp onlara Careem’le ilgili duymak isteyebileceklerini söylemek, aynı zamanda uygulamayı kullanmanın onlara nasıl bir fayda sağlayacağını göstermek.”

M. Saeed: “Sahtecilik kesinlikle var ve kendi platformumuzda da bununla karşılaşabiliyoruz. Kendimizi ve sektörümüzü güvenceye almak için çeşitli önlemler aldık ama bunu %100 engellemenin yolu yok. Sadece alınan önlemlerle sahtekarlığı en aza indirebiliyoruz.”

Michael Ruber

M. Ruber: “Saygın reklam ağlarıyla çalışmanın sahteciliği engelleyebildiğini gördük. Size ucuz yüklemeler getireceğini söyleyen yerlerle çalıştığınız zaman yapmamanız gereken bir ödemeyi yapabiliyorsunuz.”

Ender Özcan

A. Demirci: “Sahtecilikle karşılaşmamızın nedenlerinden biri gerçekçi olmayan hedefler koymamız. Gerçekçi hedefler koymalı ve eğer bir şey olamayacak kadar iyiyse ona inanmamalıyız.”