artwork

84 milyonun kalbi bu kampanyada buluştu

3 yıl önce

0

Ay-yıldızlılar zorlu bir eleme sürecini geçerek Avrupa Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı. Ancak dünya daha büyük bir zorlukla karşı karşıyaydı: Pandemi.

Turnuvanın ertelenmesine sebep olan pandemi koşulları, taraftarların da katılımını sınırlamıştı ancak taraftarlar, milli takımı dünyanın her yerinde desteklemekten asla geri durmamışlardı.

A Milli Takımlar ana sponsoru Türk Hava Yolları da bu koşullarda bile taraftarın ay-yıldızlıları uzaktan destekleyebileceği bir yöntem geliştirdi. Kalbi milli takımla atan taraftarlar ve milli takım oyuncularını aynı formada buluşturdu.

Kalp atış ritmini hissettirecek ve sesini duyuracak özel bir mekanizma geliştirildi. Dokunulduğunda çalışan bu mekanizma, ay-yıldızlı formanın içine yerleştirildi.

84 milyonun kalbinin attığı formayı giyen milliler, kamera karşısına geçti ve ekranların da yıldızı oldular. Formanın hediye edilme anından, mekanizma çalıştığı anda yaşattığı hisse kadar tüm anlar kaydedildi ve dijital mecralarda taraftarlarla buluştu.

Kampanyanın müziğini ise ünlü DJ Mahmut Orhan’ın da aralarında bulunduğu Sibourne ekibi üstlendi. Forma yapımında kullanılan, taraftarın kalp atışları, kampanyanın da ritmini oluşturan ses oldu.

Euro 2020 özel yayınlarında önde gelen spor yorumcuları, formanın yaşattığı duyguyu anlatmak için ekran karşısına geçti.

Millilerimiz gibi formayı giyen spor yorumcuları, ay-yıldızlıların yaşadığı o heyecanı anbean yaşadılar.

Ay-yıldızlıların yaşadığı bu özel hissi herkese yaşatmak isteyen Türk Hava Yolları, taraftarlar için de şehrin farklı noktalarında formanın yer aldığı özel raket uygulamaları gerçekleştirdi.

Millilerin formasındaki mekanizmaya benzer şekilde çalışan bu uygulama, insanlar rakete yaklaştıklarında aktif hâle geldi. Yaklaştıklarında kalp sesini duymaya başlayan taraftarlar, rakete dokunduklarında ise kalp atış sesinin ritmini de hissedebildi.

Farklı mecralarda gündemden düşmeyen kampanya; radyolarda, dijital içeriklerde, sosyal medya sayfalarında ve televizyonun en çok izlenen yarışmalarından Survivor’da da kendine yer buldu. Millilerin turnuva heyecanı boyunca, tüm taraftarın gönlüne dokundu.

Kalplerin sesi bir oldu. Kalpler bir oldu.

Künye
Reklamveren: Türk Hava Yolları
Reklamveren Ekip: Rafet Fatih Özgür, Fatih Karaman, Mehmet Dinler, Yunus Özleyen, Soner Öztürk, Mustafa Küçük, Barış Akın, Çağrı Kayaokay, Kayahan Ulus, Dinem Usta, Orkide Kaymal, Ahmet Selim Okuyan, Merve İkiz, Abdullah Said Zeybek, Suna Özcan, Uğur Emre Paksoy, Elvan Kısmet 
Reklam Ajansı: Publicis İstanbul
CCO: Ayşe Aydın
ECD: Mehmet Güney
Yaratıcı Ekip: Rafet Fatih Özgür, Can Yıldız, Uğurcan Koçhan, Alper Karan, Emre Koca, Güney Taşçıoğlu, Gökberk Soydan
Müşteri İlişkileri Ekibi: Bengü Bilgier, Lara Baykut, Buse Uzun 
Strateji Ekibi: Zeynep Bortaçina, Ceren Karakaşlı 
Prodüksiyon Ekibi: Arzu Köksal, Eren Bakırcı, Özlem Uzun 
Atölye: Yahya Mayda, Murat Arslan
Redaktör: Çağrı Sığırcı
Teknoloji ve İnovasyon Ekibi: Canan Aydın, Cansu Türkmen, Gizem Uğur
Prodüksiyon Şirketi: Depo Film
Yönetmen: İlay Alpgiray
Müzik: Sibourne

Senin için
Tümünü göster
Daha İyi Bir Gelecek Platformu Kuruldu

Enerjisa Enerji ‘Daha İyi Bir Gelecek’ platformunu hayata geçirdi...