Zuckerberg’ten Facebook’a ilişkin önemli açıklamalar

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, San Francisco’da gerçekleşen TechCrunch Disrupt etkinliğine katılarak önemli açıklamalarda bulundu. Facebook’un şu ana kadar yapmış olduğu çalışmalar, mevcut durumu ve  gelecekte yapacağı çalışmalar gibi önemli konulara değinen Zuckerberg, yeni çalışmalara imza atacaklarını belirtti.

Zuckerberg, önümüzdeki dönemde Facebook’un kendi içinde yer alan arama motorunu geliştireceklerini söylerken, halka arzda yaşanan hayalkırıklığıyla ilgili ise “Bu bizim yaşadığımız ilk ve tek hayalkırıklığı değil, hala bazı insanlar bizim kötü şeyler yaptığımızı düşünüyor. Bu da bizim için bir hayalkırıklığıdır” dedi.

Facebook mobil uygulamasındaki değişikliğe de değinen Zuckerberg, şimdiye kadar yaptıkları en büyük stratejik hatanın Facebook mobil uygulamasını HTML5 üzerine inşa etmeleri olduğu söyledi. HTML5’teki uygulamayı oldukça yavaş ve kullanışsız olduğu için değiştirdiklerini belirten Zuckerberg, mobil uygulama alanında hala istedikleri kaliteye ulaşamadıklarını söyledi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.