artwork

Zorlu Holding’in yeni imaj kampanyası yayında

8 yıl önce

0

Zorlu Holding, hayallerinin peşinden gitmek isteyenlere ilham kaynağı olmayı hedeflediği yeni kampanyasını başlattı. 5 ana faaliyet alanında, 60’ı aşkın şirket ve 27 bine yaklaşan çalışan ile Türkiye’nin büyük sanayi grupları arasında yer alan, dünyanın 150’yi aşan ülkesine ihracat gerçekleştiren Zorlu Holding, “Hayallerine Hayat Ver” marka sloganı çerçevesinde oluşturduğu “Düşün/Düşle” adındaki yeni imaj kampanyasının lansmanı, kurumsal filmi ile başladı.

18 Ocak Pazartesi itibariyle televizyon ekranlarda yayına giren reklam filminde, ‘biz başardık, siz de başarabilirsiniz’ denilerek; tüm Türkiye’nin daha fazla düşlemesi, daha çok hayallerinin peşinde gitmesi gerektiği anlatılarak herkese ilham veriliyor.

Kampanyayı Publicis Yorum reklam ajansı hazırladı. Yapımını Autonomy’nin üstlendiği reklam filmini, ünlü İtalyan yönetmen Riccardo Paoletti çekti. 2 gün süren çekimlerde mekân olarak Haydarpaşa Dikimhanesi ve Zorlu Performans Sanatları Merkezi kullanıldı. Filmin müziklerini Hollywood filmlerinin müzisyeni Rahman Altın besteledi. Filmde kontrbas çalan başrol oyuncusu için gerçek bir kontrbas sanatçısı seçildi.  Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Bade Bayazıtoğlu, Rahman Altın’ın bestesini çekimler boyunca canlı olarak çaldı. Bu emeklerin sonucunda kuşakta fark yaratacak, seyircinin aklından çıkmayacak bir reklam filmi hazırlandı.

Zorlu Holding’in yeni imaj kampanyası ile ilgili konuşan Zorlu Holding Kurumsal İletişim Genel Müdürü Aslı Alemdaroğlu, “Zorlu Grubu, çok büyük çapta yerli üretim yapan, ileri teknolojyi kullanarak geliştirdiği yenilikçi ürün ve hizmetleriyle Türkiye’yi dünyada temsil eden bir Grup. Tüm bunları, düşlerinin peşinden koşarak gerçekleştirdi. 60 yılı aşan bu hikâyenin özünde kurucularımızın kendilerine inanmış olması ve hayallerinin peşinden gitmiş olması yatıyor. Zorlu Holding olarak insanın düşlerinin sınırı olamayacağı fikrinden yola çıkarak bugün de Türkiye için büyük ve güçlü hayaller kuruyor ve bunu hayata geçirmek için her güne yeni ve yenilikçi bir fikirle uyanıyoruz. Küçük bir tezgâhta sadece aile üyelerinin çalışarak başlattığı çarşaf dokuma işinden bugün, elektronik ve bilgi teknolojilerinden enerjiye, gayrimenkulden madencilik ve metalürjiye kadar büyük bir yelpazeye uzanan bir şirketler grubu ortaya çıktıysa bunda elbette hayal gücünün, kendine inanmanın ve adanmışlığın payı çok büyük… Şimdi sıra bu fark yaratan bakış açımızı tüm Türkiye’ye anlatmakta ve günlük hayatlarında düşlerinin peşinde koşmaktan vazgeçmiş insanlara ilham verebilmekte. Biz istiyoruz ki Zorlu Grubu’nun hikâyesi Türkiye’nin hikâyesi olsun” dedi. Holdingin temelleri 1953 yılında, Denizli’nin Babadağ ilçesinde Hacı Mehmet Zorlu’nun evinde kurduğu dokuma tezgahı ile atılmıştı.

 

Künye

Kampanya Adı Düşün/Düşle

Reklamveren Zorlu Holding

Reklam Ajansı Publicis Yorum

Kreatif Direktör Can Faga

Yaratıcı Grup Şölen Yücel, Duygu Yegül, Begüm Arduç, Anıl Bağcık

Stratejik Planlama Selda Sedes, Zeynep Bortaçina

Müşteri İlişkileri Özlem Öğüt Çital, Eda Altan, Sinem Erkel

Ajans Prodüktörü Arzu Köksal

Prodüksiyon Şirketi Autonomy

Prodüktör Berent Baytekin

Yönetmen Riccardo Paoletti

Müzisyen Rahman Altın

Senin için
Tümünü göster
Castrol ilerlemenin olduğu her yerde

Dünyanın önde gelen madeni yağ üreticisi Castrol, yenilenen marka kimliğinin...