Zorlu Grubu üst yönetiminde iki yeni atama

Zorlu Grubu bünyesinde hayata geçirilen organizasyonel değişiklikle, iki önemli üst düzey yönetici pozisyonunda atamalar gerçekleşti.

Ömer Yüngül ve Turan Erdoğan

Zorlu Grubu’nda 15 yılını dolduran Ömer Yüngül, Ocak ayında Zorlu Holding CEO’luğunu üstlenerek holdingin ilk CEO’su olacak. 12 yıldan beri Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkan Vekilliği görevini sürdüren Turan Erdoğan ise, Ocak 2013’den itibaren Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanlığı görevini Yüngül’den devralacak. Ömer Yüngül’ü ve Turan Erdoğan’ı yeni görevleri için kutlayan Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu, bu atamaların Holding açısından olumlu sonuçlar doğuracağına inandığını, 2013’e böyle bir adımla başlamanın heyecanını taşıdığını ifade etti.

Ahmet Zorlu, şunları ekledi: “Zorlu Grubu’na 1997 yılında katılan ve 2000 yılında Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanlığı’na atanan Ömer Yüngül, 15 yılda çok değerli hizmetler gerçekleştirdi. Yeni görevinde de Zorlu Grubu’nun bugününe ve geleceğine çok önemli katkılar yapacaktır.1988 yılından bu yana Vestel’de birçok üst düzey pozisyonda yer alan ve şu an Vestel İcra Kurulu Başkan Vekilliğini yürüten Turan Erdoğan, Ömer Yüngül’den devralacağı yeni görevinde bugüne kadar gerçekleştirdiği başarılı çalışmalarını sürdürecektir.”

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.