Zomato, masa rezervasyon platformu NexTable’ı satın aldı

22 ülkede faaliyet gösteren restoran arama uygulaması Zomato, merkezi North Carolina eyaletinin Charlotte kentinde bulunan çevrimiçi masa rezervasyon platformu NexTable’ı satın aldı. NexTable’ın adı yakında ZomatoBook olarak değiştirilecek.

Bu haber, Zomato’nun bulut temelli POS ürünü MaplePOS’u satın alma haberinin hemen ardından geldi. Hem NexTable hem de MaplePOS’u satın alan Zomato’nun artık restoranlara olan erişimi artacağı gibi, sunduğu mevcut hizmetlerinin de değeri artmış olacak. NexTable müşterilerin çevrimiçi olarak gerçek zamanlı biçimde restoranlara rezervasyon yapma imkânı sağlıyor, ayrıca restoranlar için masa yönetimi ve pazarlama araçları da sunuyor. Bu haberler ayrıca Zomato’nun yakın tarihte duyurmuş olduğu çevrimiçi sipariş sektörüne giriş haberlerinin de hemen ardından gelmiş oldu.

Zomato ayrıca restoran işletmeleri için de sunduğu ürünleri hızla artırmakta. NexTable ve MaplePOS’u da bünyesine katan Zomato artık mevcut hizmetlerine ek olarak restoranlara POS çözümleri, masa yönetimi ve rezervasyon sistemi de sunabilecek. Hali hazırda restoran işletmeleri Zomato üzerinden gerçek zamanlı olarak menülerini güncelleyebiliyor, çeşitli paket ve indirimler sunabiliyorlar.

Zomato’nun kurucu ortağı ve aynı zamanda Operasyon Direktörü (COO) olan Pankaj Chaddah,”Restoran işletmeleri ile müşteriler arasındaki iletişim katmanına sahip olmak istiyoruz. NexTable, milyonlarca kullanıcı için binlerce restorana kolay ve uygun koşullarda çevrimiçi rezervasyon olanağı sağlayarak bu katmana katkı sağlayacak. NexTable mevcut hizmetlerimize çok büyük bir katkı olacak ve yemek deneyimini daha eğlenceli hale getirme gayretlerimize büyük bir değer katacak” şeklinde konuştu.

NexTable kurucusu ve İcra Kurulu Başkanı (CEO) TC DeSilva, “Ne kadar iyi olursa olsun tüm yeni masa rezervasyonu hizmetleri için yeni işletmelerin hizmetlerini benimsemesini sağlamak iki sebepten ötürü çok zordur. Birincisi, çok güçlü finans kaynakları olmadan satış ekibinizi ölçeklendirmek zordur. İkincisi ise, mevcut bir müşteri tabanı olmadan ürün ve hizmetlerinizi satmak da çok zordur. Zomato bizim için bu sorunların her ikisini de çözüyor ve ortaya çıkardığımız ürünün gerçek potansiyelini görmek için kendileriyle işbirliği yaptığımız için çok heyecanlıyız” dedi.

NexTable anlaşması Zomato’nun geçtiğimiz dokuz ay içinde yapmış olduğu dokuzuncu satın alma işlemi olacak. Bunların en büyüğü olan Urbanspoon’u 52 milyon dolara alan Zomato bu işlemle ABD, Avustralya ve Kanada pazarlarına girmişti. Zomato aynı zamanda yakın tarihte Yeni Zelanda, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Türkiye ve İtalya’da da güçlü yerel restoran arama aktörlerini bünyesine katmıştı.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.