artwork

Ziraat Bankası isim değiştiriyor

11 sene önce

0

15 Ağustos 1888’de kurulan ve Cumhuriyet tarihinin en eski kurumlarından biri olan Ziraat Bankası 124. yılını kutlamaya hazırlanırken ismini değiştireceğini açıkladı. Genel Müdür Hüseyin Aydın “çağın gereklerine ayak uydurmak” amacıyla Ziraat Bankası’nın logosunun da değişeceğini bildirdi.

Aydın, şöyle konuştu: “Bankanın ismini ve logosunu değiştiriyoruz. Bunun için bir çalışma başlattık. Dışardan bununla ilgili hizmet de alacağız. Ziraat Bankası’nın ismi uzun. Üstelik yurtdışında gerek açtığımız şubelerde, gerek diğer girişimlerimizde her yerde farklı kullanılıyor. Örneğin bir ülkede Bank of Ziraat, başka bir ülkede başka türlü. Bunu istemiyoruz. Bazı bankalar gibi dünyanın her yerinde kolaylıkla kullanılacak bir isim ve logoya geçeceğiz. Örneğin HSBC. HSBC, her yerde aynı. Ziraat Bankası da böyle olacak.”

Türkiye Büyük Millet Meclisi Kamu İktisadi Kuruluşları Komisyonu’nda banka faaliyetleri ile ilgili bilgi verirken yapılan açıklama üzerine bazı milletvekillerinden isim önerileri gelmeye başladı. İlk konuşulan isimlerin arasında ZRT Bank, TCZ Bank ve Z Bank gibi öneriler yer aldı.

Kaynak: Milliyet

Senin için
Tümünü göster
Twitter marka güvenliği parametrelerini geliştiriyor

Marka güvenliği Twitter’da Elon Musk’tan sonra da birincil öneme sahip...

Ascential ikiye bölünüyor, Philip Thomas CEO olacak

Cannes Lions sahibi Ascential ikiye bölünüyor; Duncan Painter ve Philip...

Yeni web sitemizin relansmanı için bir ilke imza attık

Campaign Türkiye olarak yenilenen yüzümüz için exclusive bir kampanya oluşturduk...