ZenithOptimedia küresel girişim başlatıyor

ZenithOptimedia mobil iletişimi desteklemek ve network içindeki müşterilerinin kampanya planlamaları için merkezi bir platform sağlamak adına küresel bir program başlattı. Horizon adını taşıyan bu program mobilde geçirilen zaman ile reklam harcaması arasındaki uyumsuzluğu gidermek amacıyla Google ile birlikte tasarlandı. ABD’de şu anki tahminlere göre mobil medyanın bütün medyada geçirilen zamandaki payı %11,7 iken (eMarketer) reklam harcamasındaki payı sadece %2,5 oranında. ZenithOptimedia bu yıl için küresel mobil reklam harcamasının %67 artacağını öngörüyor ve Horizon’ın mobildeki toplam yatırımının daha fazla büyümesine imkan tanıyacağına inanıyor.

Öte yandan ZenithOptimedia, Horizon vasıtasıyla müşterilerine üç aşamalı danışmanlık ve iletişim hizmeti de vermeyi hedefliyor: Bunların ilki, şu anki mobil faaliyetlerin değerlendirilmesi ve müşterinin internet sitesinin optimize edilmesi. İkincisi, stratejik bir plan oluşturulması ve mobil KPI’lerin belirlenmesi, son olarak bunların uygulamaya konması ve ölçümlenmesi.

Google, Horizon’a taahhüdü kapsamında ZenithOptimedia’ya kategori ve müşteri içgörülerinin yanı sıra mobil fırsatlarla ilgili eğitim ve stratejik rehberlik de sağlayacak. Önümüzdeki aylarda Horizon’ın aşamalarının ve hizmetlerinin ZenithOptimedia ile birlikte farklı pazarlara da sunulması bekleniyor. Bu şekilde Horizon mobil faaliyeti artırmak için katalizör görevi görmeyi amaçlıyor.

F. Joseph

Performics Avrupa, Ortadoğu, Afrika İcra Kurulu Başkanı ve ZenithOptimedia’nın küresel mobil girişimleri lideri Frederic Joseph konuyla ilgili şunları söyledi: “Mobil medyanın iletişim gündeminde daha yüksek pozisyona yerleştirilmesi çok önemli.  Horizon vasıtasıyla işte bunu yapıyoruz. Bu benzersiz inisiyatifle müşteriler önceden bilgi sahibi olma, çeşitli uzman hizmetleri ve mobilin artık onlara sunduğu avantajdan tamamen yararlanmalarını sağlayacak bir planlama süreci elde edecekler.”

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.