zanox Türkiye’ye yeni ülke müdürü

Uluslararası büyüme stratejisi doğrultusunda, 2011 yılında İstanbul ofisini açarak dünya çapında 12 şube ofis sayısına ulaşan ve Türkiye operasyonlarına ağırlık veren Avrupalı performans reklamcılığı ağı zanox, Türkiye operasyonlarının başına sektörün deneyimli ismi Anıl Altaş’ı atadı.

zanox, Türkiye’deki operasyonlarını daha da genişletmeyi planlıyor. Altaş bundan böyle, Türkiye’deki reklamverenler, yayıncılar ve ajanslardan oluşan müşteri portföyünü zenginleştirmeye odaklanacak ve aralarında Hepsiburada, Şehirfırsatı, TTNET, Tchibo, Çiçeksepeti, Kliksa ve İstanbul.net gibi farklı sektörel yelpazede bulunan şirketlere online performanslarını arttırmaları konusunda danışmanlık verecek.

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Altaş, yüksek lisansını Londra Üniversitesi’nde Matematiksel Finans, Bilgi Teknolojileri ve Uygulamaları üzerine yaptı. Altaş’ın, e-ticaret, online satış ve pazarlama, sosyal medya ve online proje geliştirme konularındaki uzmanlığı ile zanox’un Türkiye’deki operasyonlarını daha da genişletmesi bekleniyor.

Anıl Altaş, sosyal medya ajansı Dekatlon Buzz’da genel koordinatörlük görevini üstlenmişti. Tchibo Türkiye’nin e-ticaret sitesinin kuruculuğunu da yapan Altaş hepsiburada.com’da da pazarlama müdürü olarak da görev almıştı.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.