artwork

Yuvaya Dönüşen Plastikler projesi büyük ilgi gördü

9 sene önce

0

Sokak hayvanlarının yaşam koşullarını iyileştirmek hedefiyle, Plastik Sanayicileri Derneği (PAGDER) tarafından yürütülen “Yuvaya Dönüşen Plastikler” sosyal sorumluluk kampanyası, hayvanseverlerden büyük ilgi görüyor. Kampanya kapsamında, plastik atıklar geri dönüşüm çalışmalarıyla hayvanlar için sıcak yuvalara dönüştürülüyor. Geniş katılımıyla dikkat çeken “Yuvaya Dönüşen Plastikler” sosyal sorumluluk projesi, ikinci yılında etkisini artırıyor.

 Toplanan atık plastiklerin geri dönüşüm çalışmalarıyla soğuğa ve yağmura dayanıklı, ahşaba göre daha kolay temizlenebilen kulübelere dönüştürüldüğü ve sanatçı Mirkelam’ın gönüllü kampanya elçiliğini üstlendiği “Yuvaya Dönüşen Plastikler” projesinde kampanya fotoğraflarını ise fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut çekti. Kampanyaya daha fazla destek sağlamak için 13 Şubat’ta düzenlenen gecede devlet protokolünün yanı sıra, belediye, iş, medya ve sanat dünyasından katılımcılar yer aldı.

Sunuculuğunu Ece Vahapoğlu’nun yaptığı gecede; Mirkelam ve 2014 yılının gönüllü proje elçisi olan Tuna Arman’ın yanı sıra Sibel Tüzün, Elif Turan, Gülçin, Mehtap Meral, Mine Çayıroğlu, Selen Erkmen, Mehmet Turgut, Süheyl Atay, Seda Akgül, Doğa Konakoğlu, Didem Soydan, Elif Tanrıverdi, Emel Kurhan, Esin Yağmurdereli, Aybike Esin Tumluer de yer alarak kampanyaya destek verdi.

Gecede, kampanyanın sürdürülebilirliğini sağlayacak her kuruma ve her bireye destek olma çağrısı yapıldı. Sponsorlar arasında yer alan Hepsiburada.com, gecenin katılımcılarına pet shop kategorisi alışverişlerinde kullanabilmeleri için hediye çekleri verdi ve kampanyaya katkıda bulunmaya davet etti.

 

Senin için
Tümünü göster
Adidas’tan özel resmi Euro 2024 maç topu

Adidas, her vuruşu gerçek zamanlı olarak algılayan Resmi Euro 2024...

Domino’s’tan pizza fırınlı elektrik bisikletli servis

Domino’s, yerleşik pizza fırınlarına sahip radikal teslimat elektrikli bisikletlerini piyasaya...