Y&R, Mandelbaum’un görev sahasını genişletti

Y&R, Orta ve Doğu Avrupa CCO’su Jaime Mandelbaum’u Avrupa CCO’luğu görevine terfi ettirdi. Mandelbaum bu yeni görevi neticesinde Avrupa kıtası genelinde kreatif çalışmalardan sorumlu olacak ve network’ün küresel kreatif kurulunda da yer alacak. Kristal Elma Festivali’ne katılan Mandelbaum yaratıcılığı anlatmış ve başarının formülü olarak teması kaybetmemek gerektiğini söylemişti.

Genişletilen rolü içerisinde Mandelbaum, Y&R’ın Avrupa Genel Yöneticisi Andrew Dimitriou’ya ve Küresel CCO’su Tony Granger’a rapor verecek.

2010 yılında TBWA Berlin’den Y&R Prag’a CCO olarak katıldıktan sonra, 2013’te Orta ve Doğu Avrupa CCO’luğuna terfi eden Mandelbaum aynı zamanda Leo Burnett Prog ve Jung von Matt Hamburg’da çalıştı. Mandelbaum ayrıca, Çek Cumhuriyeti’ne Cannes’da ilk ve ikinci Altın Aslan’ın gelmesinde olduğu kadar, 2015’te Türkiye’ye ilk Grand Prix’nin gelmesinde de oynadığı rolle anıldı.

Y&R Yılın Network’ü olarak seçilmesinin yanı sıra 2015 Golden Drum Awards’ta da 6 adet Grand Prix’nin sahibi oldu.

Granger konuyla ilgili, “Jaime Orta ve Doğu Avrupa’nın yaratıcı lideri olarak göze çarpan işler yaptı. Çalışma inovatif, özgün ve çekici olamkla beraber küresel sahnede dikkatleri üzerine çekiyor. Şimdi Jaime’nin Batı Avrupa’nın da liderliğini almasıyla birlikte biliyorum ki, ajanslarımız ve müşterilerimiz onun düşünceli liderliğinin faydasını görecekler” yorumunu yaptı.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.