artwork

YouTube’un Türk yıldızlarını BuzzMyVideos keşfedecek

10 sene önce

0

Dünya çapında 4400’ün üzerinde YouTube kanalını daha da başarılı olmaları için destekleyen BuzzMyVideos’un Türkiye lansmanı yapıldı.

YouTube Sertifikalı BuzzMyVideos, “Geleceğin YouTube Yıldızları”nı keşfederek üyesi olan video üreticilerinin hobilerini profesyonel alana kaydıran ve yükselmeleri için stratejik ve teknik danışmanlık desteği sağlayan bir platform.

YouTube’da şimdiden 100’den fazla Türk kanalını destekleyen BuzzMyVideos, kısa süre içerisinde bu sayıyı artırmayı, Türk kanallarına ait 230 milyonluk toplam görüntülenme sayısını ise 2014 yılında ikiye katlamayı hedefliyor.

Google ve YouTube’daki profesyonel deneyimlerini yeni yetenekleri desteklemek için bu alana aktaran iki kadın profesyonel tarafından kurulup yönetilen ve başta Avrupa olmak üzere dünyanın dört bir yanında video üreticileriyle birlikte çalışan BuzzMyVideos, bu alanda Türkiye pazarına yönelik faaliyet gösteren ve hizmetlerini Türkçe olarak sunan ilk marka olma özelliğini taşıyor.

“Yıldızların buluşma noktası olacak”

Bengü Atamer ve Paola Marione

Amaçlarının yetenekli Türk içerik üreticilerini keşfedip destekleyerek uluslararası arenada da başarılı kılmak olduğunu söyleyen BuzzMyVideos Kurucu Ortağı Paola Marinone  “Türkiye dinamik yapısı, online dünyadaki aktifliği ve hepsinden önemlisi yaratıcı insanlarıyla çok renkli ve bu alanda öne çıkma potansiyeli yüksek bir ülke. Bu inancımız ve online video platformları konusundaki geniş bilgi birikimi ve deneyimimiz doğrultusunda, bu yetenekli içerik üreticilerinin gerçek potansiyellerini ortaya çıkarmak amacıyla Avrupa pazarındaki ikinci lansmanımızı İtalya’nın ardından Türkiye’de yapmaya karar verdik. Türkiye’den çok yaratıcı, dünyayı şaşırtacak ilginç başarı hikayeleri ve çok sayıda YouTube yıldızı çıkacağından eminiz. BuzzMyVideos, yaratıcı içerik üreticilerinin YouTube’un yükselen yıldızlarının ve buluşma noktası olacak” dedi.

Yaratıcılığa tam destek

Türkiye lansmanından duydukları heyecanı dile getiren eğlence, oyun, güzellik ve bakım başta olmak üzere çok sayıda kategorideki içerik üreticisini aynı çatı altında toplayan BuzzMyVideos’un ortağı ve İş Geliştirme Direktörü Bengü Atamer de şirketin faaliyetleri konusunda bilgi verdi:

“BuzzMyVideos olarak bünyemize katılan içerik üreticilerine yükselmeleri ve hobilerini kariyere dönüştürmeleri için gerekli ipuçlarını veriyor, stratejik ve teknik danışmanlık desteği sağlıyoruz.  Bunlar arasında kanal ve video optimizasyonu, içerik/yayın programlama, promosyon, kanal yönetimi, dijital alanda telif haklarının korunması, gelir elde etme ve kanal izleyicisini artırma gibi çok sayıda hizmet yer alıyor. Dünya çapında 4400’ün üzerinde YouTube kanalını destekliyoruz ve bunlar arasında şimdiden 100’den fazla Türk kanalı yer alıyor. BuzzMyVideos çatısı altında yer alan Türk kanallarının toplam görüntülenme sayısı 230 milyona ulaştı. 2014 yılında bu sayıyı iki katına çıkarmayı hedefliyoruz.”

 

Rakamlarla BuzzMyVideos

  • Faaliyetlerine 2012 yılında Londra’da Silikon Kavşağı olarak adlandırılan bölgedeki Google yerleşkesinde başlayan BuzzMyVideos çatısı altında yer alan içerik ortaklarının ortalama aylık izlenme sayısı globalde 130 milyona ulaşmış durumda.
  • 24 saat içerisinde 27,5 yıllık (14 milyon dakikanın üzerinde) BuzzMyVideos içeriği izleniyor
  • 2012’nin üçüncü çeyreği ile 2013’ün üçüncü çeyreği arasında izlenme oranındaki artış yaklaşık  %90.
  • İzlenme sayısı 2013 yılında her çeyrekte % 20 artış eğilimi gösteriyor.
  • Bu yılın ilk sekiz ayındaki toplam izlenme süresi yaklaşık 2,6 milyar dakika. Bu süre yaklaşık 1.800.000 gün, 150 bin ay ya da 5 bin yıla denk geliyor.
  • Eylül 2013 sonu itibariyle BuzzMyVideos çatısı altında yer alan tüm kullanıcılara ait videoların toplam görüntüleme sayısı 1 milyara ulaştı.
  • Türk kanallarının toplam görüntülenme sayısı ise 230 milyona ulaştı. BuzzMyVideos 2014 yılında bu sayıyı iki katına çıkarmayı hedefliyor.
Senin için
Tümünü göster
MARKA Konferansı, Cumhuriyet’in 100. yılında en kapsamlı etkinliğe imza atacak

Türkiye’nin gelecek yüzyılına MARKA 2023 Konferansı’ndan başlama vuruşu...