YouTube’tan da Trump’a engel geldi

YouTube, Başkan Trump’ın resmi kanalını kendi platformunda askıya aldı. Alphabet’e ait şirket, şiddeti kışkırtan bir video yayınlayan Trump’ın kanalını, şiddeti kışkırtmaya karşı politikasını ihlal etmesi üzerine en az bir hafta süreyle askıya almaya karar verdiğini açıkladı.

Bu karar ile Trump’ın kanalına yeni videolar eklemesi engellendi. Yapılan açıklamaya göre, karar kapsamında Trump’ın YouTube hesabına yeni video eklemesi en az bir hafta boyunca mümkün olmayacak.

YouTube’un resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada şu ifadeye yer verildi: “Bir süredir devam eden ihtarlar sistemimize uygun olarak, kanalın en az yedi gün boyunca yeni video veya canlı yayın yüklemesi engellendi ve bu süre uzatılabilir.”

YouTube’un Trump’ın kanalını askıya almasıyla birlikte video paylaşım platformu, geçen hafta Trump yanlısı bir çetenin başarısız ayaklanmasının ardından Trump’ı askıya alan veya yasaklayan sosyal medya şirketleri listesine katıldı.

Giderek büyüyen listede, YouTube, Facebook, Twitter, Reddit, Twitch, Instagram, Shopify, Snapchat, Discord, TikTok, Pinterest, Twilio ve Stripe yer aldı.

Trump’ın YouTube kanalının 2.77 milyon takipçisi bulunuyordu.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.