YouTube ve Twitch kanalları pazara farklı bir soluk getiriyor

Oyun sektörü sosyal anlamda gittikçe popüler hale geliyor, bu da daha çok oyun oynayan birey, büyüyen bir oyun ve ekipman pazarı sağlıyor. Mobil, konsol ve web tabanlı oyunlara özellikle genç nüfusun ilgisi artıyor. Yeni oyunların pazara sürülmesi ve esporun yaygınlaşmasıyla birlikte oyuncu ekipmanları pazarı da hareketleniyor. Son yıllarda hem dünyada hem de Türkiye’de açılan espor ve oyun merkezleri, sektörün hareketli kalmasını ve kendini sürekli yenilemesini sağlıyor. HyperX gibi oyun ekipmanı üreticileri oyun severlerin ilgisini çeken, rahat, konforlu ve yüksek performans sağlayan ürünleri pazara sürerek oyun deneyimlerinin mükemmelleşmesine katkı sağlıyor.

Yeni oyunlarla hareketlenen oyun pazarında yeni nesil yayın platformları olarak nitelendirdiğimiz YouTube ve Twitch kanalları da bambaşka bir soluk getiriyor diyebiliriz. Bu platformlar profesyonel oyunculara oyun videoları yayınlama imkanı sunarak onların öğretici bilgilerini diğer oyun severlerle buluşturarak sürekli iletişim ve etkileşim halinde olmalarını sağlıyor. Müzisyenler için radyo ne ise, oyuncular için de bu yayın kanalları kitlelere ulaşma anlamında önemli bir platform halini alıyor.

Oyun sektöründeki büyüme trendinin önümüzdeki dönemlerde de devam edeceğini düşünüyoruz. Özellikle mobil ve konsol oyuncularını daha derin ve profesyonel alanlarda görmeyi bekliyoruz. Ekipman üreticileri olarak bizler de oyun severlerin ihtiyaç ve beklentilerine uygun ürün sağlamaya devam edeceğiz.

Cenk Akkurt,
HyperX Doğu Avrupa Paz. Müd.

 

 

 

 

 

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 89. sayısında yayımlandı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.