artwork

YouTube, TikTok’a rakip çıkardı

1 sene önce

0

YouTube, TikTok ile rekabet etmek için ‘Shorts’ kampanyasını başlattı. Kampanya, Z kuşağına ve içerik üreticilerine “YouTube’un daha kısa yönünü” benimsetmeyi hedefliyor.

YouTube, TikTok benzeri ‘Shorts’ için bir kampanya başlattı. YouTube’un “daha kısa yönünü” tanıtan 30 ve 15 saniyelik reklamlar, Z kuşağını ve video içeriklerini kısa bir versiyon ile yayınlamak isteyen yaratıcıları hedefliyor.

Bir YouTube sözcüsü, Campaign US’e şunları aktardı: “YouTube Shorts, hayranların platformda bir başka yeni ve yenilikçi yolla içerik izlemelerini / oluşturmalarını sağlayarak hayranlara sevdikleri içerikle daha da derinden bağlantı kurma fırsatı veriyor.”

Sözcüye göre; temmuz ayında piyasaya sürülen YouTube Shorts şu anda 100’den fazla ülkede yayında ve son zamanlarda 15 milyar günlük görüntülemeyi aştı. Sözcü, kısa videoları YouTube’un “gelecek nesil mobil içerik üreticileri güçlendirmesi” için “doğal bir ilerleme” olarak nitelendirdi.

Kampanya, YouTube ve Instagram, Snapchat ve Twitter gibi diğer sosyal medya platformlarında ekim ayına kadar ABD’de ve uluslararası çapta yayınlanacak.

Kampanyada yer alan sanatçılar ve diğer influencer’lar kendi Shorts’larını yükleyecek ve sosyal medyada paylaşacak.

Shorts, bir TikTok kopyası olarak eleştirilirken, platform kendini farklı kılmak için özellikler geliştirdi. Örneğin; YouTube Shorts içerik üreticilerinin platformdaki videolarda sesi yeniden düzenlemesine olanak tanıyan bir özelliğe sahip. Ayrıca, kullanıcıların Shorts’larını tam bir YouTube videosun ile bağlayabilmelerine olanak sağlıyor.

Künye

Yaratıcı Ajans: Interesting Development

Müzik: The Weeknd, BTS, Doja Cat ve Camila Cabello

Senin için
Tümünü göster
iPhone’un çekim kalitesi Hintli film yönetmenini etkiledi

Apple, Hindistan’da yaratılan ilk “iPhone’la çekilen”, 30 dakikalık Bollywood tarzı...

Purina, Felix ve Robbie Williams’ı bir araya getirdi

Purina’nın heyecanlı kedisi Felix ve Robbie Williams’ı bir araya getiren proje kapsamında ünlü...

Babanız elektrikli otomobil alırsa…

Kevin Bacon ve kızı, eğlenceli Hyundai Ioniq 6 reklamı için...