artwork

YouTube şirketlerin evden video üretmelerine olanak sağlıyor

4 yıl önce

0

YouTube, şirketlerin evden video oluşturmasına olanak tanıyan Video Builder’ı yayınladı. Böylece küçük ve orta ölçekli firmalar bilgisayar başında kendi videolarını üretebilecek ve bir portfolyo hazırlayabilecekler.

Koronavirüs pandemisi, içeriğin her zamankinden daha fazla tüketildiği bir zamanda video üretimine biraz da olsa engel oldu.

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin yanı sıra sınırlı üretim kaynaklarına sahip işletmelerin de müşterilerle görsel olarak etkileşime girmesine yardımcı olmak için YouTube, kullanıcıların yalnızca iki statik resim ve bir şirket logosu kullanarak video oluşturmasına olanak sağlayan bir ürün olan Video Builder‘ı yayınladı.

Video Builder, kullanıcıların statik görüntüleri, metinleri ve logoları canlandırmasına ve bunları YouTube kitaplığındaki müziğin yanına yerleştirmesine olanak tanıyan ücretsiz bir beta araç. Videolar sadece birkaç dakika içinde oluşturulabilir, 6 veya 15 saniye uzunluğunda olabilir.

Çevrimiçi iç tasarım platformu Havenly, şirketteki büyüme kıdemli yöneticisi Stang Gappa, yaptığı açıklamada, “iş stratejimiz görsel bağlam gerektirdiği için medya stratejimizin ayrılmaz bir parçası olan tanıtım videoları oluşturmak için yeni aracı kullanıyor” dedi ve şunları ekledi: “Tarihsel olarak, video üretimi ve tasarımı yoğun bir sürecin parçası oldu. Video Builder ile küçük ekibimiz yüksek hızda yaratıcılığı artırılmış şekilde video üretebiliyor. Birçoğumuzun yerinde olduğu mevcut durum göz önüne alındığında, bunun gibi ücretsiz araçlar müşterilerimizle iletişim halinde olmaya devam etmemize yardımcı olabilir. “