artwork

YouTube Music’e podcast özelliği geliyor

1 yıl önce

0

YouTube’dan Kai Chuk’ın On Air Fest’te yaptığı açıklamada platforma podcast hizmetinin ekleneceği müjdelendi

YouTube’dan Kai Chuk, Brooklyn’de düzenlenen On Air Fest’te Hot Pod Summit sırasında podcast’lerin yakın gelecekte YouTube Music’e geleceğini resmen duyurdu.

YouTube Music milyonluk kullanıcı potansiyeli olan ve dünyada giderek yükselen podcast dinleme kültürünü kendi bünyesi içine de dahil etmeyi planlıyor. Yapılan açıklamaya göre yeni podcast hizmeti bu yıl sonunda kullanıma alınacak.

YouTube’dan Kai Chuk On Air Fest’te yaptığı açıklamada podcast hizmetinin sunulacağını müjdeledi. YouTube Music’te yer alacak podcast sekmesinin nasıl olacağı henüz detaylandırılmadı ancak, telefonda ekran kilitliyken bile çalışacak. Tıpkı premium YouTube gibi.

YouTube’un en büyük iki rakibi ise Spotify ve Apple Podcast olacak. Çünkü 465 milyon dinleyicinin büyük bir bölümü bu iki uygulamada toplanmış durumda. Bunun dışında Google Podcast, Pocket Casts ve Amazon Music gibi platformlar da aktif olarak kullanılıyor.

Özellik ilk etapta yılın sonuna kadar ABD’deki içerik oluşturucularına sunulacak. Sonrasında ise diğer ülkelerdeki kullanıcıların kulanımına sunulacak.

 

Senin için
Tümünü göster
Netflix Türkiye’ye karşı ayaklanma

Aynı yüzler, aynı hikayeler, aynı kalemler…...