YouTube iyilik videolarını ödüllendirdi

YouTube dört yıldır düzenlenen DoGooder Video Ödülleri çerçevesinde toplum yararına çekilen videolardan en iyi dördünü seçti.

YouTube blogunda yaptığı açıklamada şunları söyledi: YouTube’un doğumundan beri organizasyonlar ve bireyler YouTube’u dünyayı değiştirmek için belli bir hedef kitleyi bir amaç doğrultusunda harekete geçirmek için kullandı. YouTube çalışanları olarak bu ilham verici videoların her gün paylaşıldığını görmek bizi mutlu ediyor. Bu videolar bizi bu kampanyaların daha kolay yürütülebilir olması için çalışmaya yönlendirdi. 30 sayfalık “Playbook for Good” u size bu videoları daha etkili bir şekilde hazırlamanız için hazırladık.

YouTube See3 Communications ile bir araya geldi ve bu yıl dört dalda öldül verdi. İlk defa sadece kazanç amacı gütmeyen organizasyonlar dışında dünyayı değiştirmek için uğraşan bireylerin işlerini de kabul etti. Bu videolar komik, yaratıcı bölümlerden oluşuyor ve interaktif içeriğe sahip. Videolar farkındalığa, imza dilekçelerine, yardımlara dönüşüyor. İşte halk oylamasıyla seçilen dört video:

Kar amacı gütmeyen en iyi video (Best Nonprofit Video Award): Follow the frog: Rainforest Alliance’ın videosu sürdürülebilirlik bilincine sahip bireyin nasıl bir değişim yaratabileceğini eğlenceli bir şekilde anlatıyor.

 

Değişim Temsilcisi Ödülü (Change Agent Award): 350km message for women with ovarian cancer: Annesini kaybettikten sonra İskoçya’da 350 km’lik bir yürüyüşe çıkan Raf Bauer’ın amacı yumurtalık kanseriyle mücadele eden Target Ovarian Cancer için farkındalık yaratmak ve bağış toplanmasını sağlamak.

 

İyilik adına komik (Funny for Good): No Joke. Choice Matters. Everywhere: Pathfinder International’ın bu videosu kadınların üreme sağlık hizmeti alırken yaşadıkları zorlukları komik bir şekilde anlatıyor ama kadınların gerçek hayatta yaşadıklarının bir şaka olmadığının altını çiziyor.

 

ImpactX Ödülü: END7: How to Shock a Celebrity: Kar amacı gütmeyen END7 organizasyonun amacı bizim adını dahi duymadığımız ama gelişmekte olan ülkelerde milyonlarca insanı mağdur eden 7 tane tropik hastalığa en geç 2020 yılına kadar son vermek. Her izleme 20 sent değerinde.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.