YouTube çöktü, polis uyarı yayımladı

Cihazlarımızın bir uzuv, sosyal medyanın hayatla bağlantı noktası haline geldiği günümüzde teknolojik problemler de devasa sorunlar olarak karşımıza çıkabiliyor. Geçtiğimiz günlerde bu durumun bir örneği yaşandı ve YouTube çöktü. Philadelphia polisi olaya bir tweet ile müdahale etti.

Salı gecesi kullanıcılar YouTube’u açtıkları zaman sunucu hatası, boş bir sayfa veya bozuk görseller gibi kullanımı engelleyen problemlerle karşılaştılar. YouTube Twitter’dan olaya müdahale ederek problemi çözmek için uğraştıklarını belirtti ve neden oldukları rahatsızlıktan dolayı özür diledi.

Kısa sürede Twitter, YouTube’un çöktüğünü ve ne yapacağını bilemediğini yazan kullanıcıların mesajlarıyla doldu. En çok ilgi çeken mesajlardan biri de Philadelphia polisinin yayımladığı mesajdı.

Polis, “Evet, YouTube bizde de çökmüş durumda. Hayır, lütfen 911’i aramayın, sorunu biz çözemeyiz” mesajını yayımladı. Yaklaşık 15.000 like ve 6.500 retweet alan mesajın şaka mı yoksa gerçek mi olduğu konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.