YouTube çocuklar için yeni bir döneme giriyor

YouTube, Children’s Online Privacy Protection Act (COPPA – Çocukların Çevrim İçi Mahremiyet Korunumu Kanunu) kapsamında yaptığı yeni düzenlemeleri çocukların interneti daha olumlu kullanabilmeleri için YouTube Kids denetlenebilir ve güvenli olacak.

YouTube ayrıca 13 yaşından küçük çocukların ebeveynlerinin çocuklarını YouTube Çocuk uygulamasına yönlendirmeleri gerektiğini vurgulayarak, YouTube Çocuklarına yönelik tanıtımların platformundaki tüm çocuklar için hazırlanan içerikte görünmeye başlayacağını da sözlerine ekledi. Bunun dışında çocuklar için planlanan kısımda videoyu daha sonra izle, ekleme listesi gibi bölümler de yer almayacak.

Video sitesi, “Sorumluluk, YouTube’daki bir numaralı önceliğimizdir ve bu, çocukları ve gizliliklerini korumayı içerir. Bunu yapmamıza yardımcı olacak politikalara, ürünlere ve uygulamalara önemli ölçüde yatırım yapıyoruz. Bugünkü değişiklikler bunu daha da iyi yapmamızı sağlıyor ve çocuklara, ailelere ve aile içerik oluşturucularına YouTube’da mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için çalışmaya devam edeceğiz. ” açıklamasında bulundu.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.