Site icon Campaign Türkiye

YouTube 10 yıllık geleneği “rewind’a” son verdi

Google’ın video servisi YouTube 10 yıldır her yılın sonunda gerçekleştirdiği ve artık gelenek haline gelen YouTube Rewind’ı bu yıl bazı gerekçeler göstererek yapmama kararı aldı.

YouTube Rewind, YouTube ve Portal A Interactive tarafından her yılın sonunda üretilen bir video serisiydi. Bu videolar, her yılın ön plana çıkan viral videolarını, etkinliklerini, trendlerini, anılarını ve müziğini içeren bir özet niteliği taşır ve her sene artacak şekilde bu videolarda öne çıkan YouTube kişilikleri yer alırdı.

YouTube’un her yılın sonunda izleyicilerle buluşturduğu YouTube Rewind için şaşırtıcı bir haber geldi. ABD merkezli teknoloji şirketi Google, YouTube Rewind’ı bu yıl yapmama kararı aldı. 2020 yılında  koronavirüs salgını başta olmak üzere pek çok kötü olayın yaşanması alınan bu kararda etkili oldu.

2010 yılından bu yana her yıl sonunda hazırlanan ve YouTuber’ların yer aldığı video 10 milyonlarca görüntüleme alıyordu. 5 Aralık 2019’da yayına alınan Rewind videosu 108 milyon izlenmiş,  3.4 milyon beğenme ve 9.2 milyon beğenmeme tepkisi almıştı. YouTube’un 2018’de yayınladığı yıl toparlaması videosu ise YouTube’ta  tüm zamanların en beğenilmeyen videosu olmuş ve 17 milyondan fazla kullanıcı “beğenmedim” butonuna basmıştı.

Exit mobile version