Yörsan’ın iftar sürprizi sosyal medyada konuşuldu

Yörsan, Ramazan ayında gerçekleştirdiği iftar sürpriziyle tüketicilerin beğenisini kazandı. İstanbul trafiğinde iftara yetişemeyenleri hedefleyen etkinlik kapsamında; İstanbul’un her iki yakasında iftar vaktinde otobüs duraklarında bekleyenlere dağıtımı gerçekleştirilen simit, peynir ve ayrandan oluşan iftariyelikle 19 bin İstanbulluya ulaşıldı.

Yörsan’ın iftar sürprizi, ilgi çekici videosu ile sosyal medyada ses getirdi. Etkinlik  kapsamında Facebook’ta 9 milyon görüntüleme sağlandı. Yörsan için etkili ve efektif bir medya yatırımı sağlayan etkinliğin videosunu 8 milyon kişi izlerken, izleyicilerin 2,8 milyonluk kısmını oluşturan %31’i videoyu yeniden seyretti. Video toplamda 60 bin beğeni, 2 bin 600 yorum ve 4 bin 500 paylaşım sağladı. Video sayesinde Yörsan Facebook sayfası da 12 bin beğeni kazandı. Video gösterimdeyken Yörsan Facebook sayfası en fazla beğeni artışı sağlayan FMCG şirketleri arasında yer aldı.

Videonun sosyal medyada büyük ses getirdiğini ifade eden Yörsan Genel Müdür Vekili Korhan Korel, “İftar sürprizimizi konu alan video altında başka şehirlere de benzer bir etkinlik yapmamızı isteyenlerin yanında etkinliğe rastladığını söyleyip mutlu olanlar, normalde markaların olduğu videoları paylaşmadığını ancak çok güzel bir toplumsal dayanışma örneği olduğu için videoyu paylaştığını söyleyenler ve videoyu birkaç kere izleyip duygulandığını belirtenler vardı” dedi.

İftar saatine yetişemeyenler için hayata geçirilen etkinliğin, Yörsan’ın tüketicilerdeki marka algısıyla örtüştüğünü vurgulayan Korhan Korel, “Etkinliğimiz, markamızla tüketicilerimiz arasındaki sıcak bağı yansıtan ve Yörsan’a yakışan bir etkinlik oldu. Aldığımız bu olumlu yorumlar da bizi gerçekten çok mutlu etti” dedi.

Künye:

Reklam Ajansı: Proximity İstanbul

Prodüksiyon Şirketi: Kaporta & Dark’n Dark

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.