Yoksa siz hala eğitim almayanlardan mısınız?

Bir yıl önce bu köşede, dijital pazarlama iletişimi alanında eğitimli eleman eksiğinin giderilmesine yönelik IAB eğitim projelerinden bahsetmiştik. Bugün, planladığımız her şeyi gerçekleştirmiş olmanın gururu ve yepyeni projelerin hazırlığında olmanın heyecanı içindeyiz.

Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi işbirliği ile ilkini Ekim-Aralık 2012 döneminde gerçekleştirdiğimiz Dijital Pazarlama İletişimi Sertifika Programı’nı gördüğü büyük ilgi üzerine yeniden başlatma kararı aldık. 10 hafta sürecek yeni sertifika programımız 30 Mart’ta başlıyor.

Aralık ayında Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği ile birlikte ve Opel ana sponsorluğunda 2D2S Semineri’ni gerçekleştirdik. Mike Berry’nin yarışmalarda dereceye girmiş başarılı dijital çalışmaları, Jim Barnes’ın dijital kampanyalarda CRM kullanımını ve verimlilik için yapılması gerekenleri ele aldığı bu seminere benzer çalışmaları bu yıl da tekrarlamayı hedefliyoruz. Örnek vaka paylaşımlarını sürekli kılmak adına açtığımız dijital kütüphaneyi (iabturkiye.org/basari_oykuleri) de zenginleştirmeyi planlıyoruz. Ayrıca Mixx Awards’ta ödül kazanan işlerin reklamveren, ajans ve yayıncı gözlüğü ile hedef, strateji, uygulama ve sonuç perspektifinden sunulacağı bir seminerin de hazırlığı içindeyiz.

Geçen ay bu köşeden dijitaldeki yeni trendler konusunda pazarın bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesini sağlamayı hedefleyen yeni yürütme kurulumuzu duyurmuştuk. Bu doğrultuda gerekli eğitimleri de yılın ikinci yarısında hayata geçirmeyi planlıyoruz. Reklamverenler Derneği tarafından başlatılan RVD Akademi’ye dijital pazarlama iletişiminin çeşitli başlıklarında uzman konuşmacılarla destek vermeye devam ediyoruz. Ajanslar ve mecraların ekiplerini dijital alanda geliştirme hedefleri çerçevesinde, talep üzerine düzenlediğimiz kurumsal eğitimlerimiz de devam ediyor. KOBİ’lere özel olarak geliştirilmiş bir seminer de bu yılın planları arasında.

Özetle, IAB Türkiye’nin eğitim gündemi bu yıl da çok yoğun. Bu eğitimlerde gönüllü olarak deneyimlerini paylaşan sektör profesyonellerine buradan da teşekkür etmek isteriz.

Neslihan Olcay / IAB Yön. Kur. Üy, Eğ. Yür. Kur. Bşk.   

Bu yazı Campaign Türkiye’nin Nisan 2013 sayısında yayınlanmıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.