artwork

Yılbaşı gecesinde kimse yalnız kalmaz

1 ay önce

0

​​WhatsApp, insanların yılbaşı gecesi gibi heyecanlı zamanlarda iletişimde kalmak için uygulamayı nasıl kullandıklarını gösteren bir kampanya yayınladı.

Abbott Mead Vickers BBDO tarafından yaratılan Fireworks within, saat gece yarısını vurduktan sonra insanların birbirleriyle nasıl iletişim kurduğunu gözler önüne seren 90 saniyelik bir filmle açılışı yapıyor.

Dünyanın dört bir yanından insanları partilerde, evde sessiz bir kutlama yaparken veya vardiya sırasında yeni yılı kutlarken görüyoruz.

Tek başlarına kutlarken, sevdikleriyle görüntülü aramalar yaptıkları veya onlardan videolar, fotoğraflar ve sesli mesajlar aldıkları özel anları izliyoruz.

Film, MJZ aracılığıyla Nicolai Fuglsig tarafından yönetildi, Pauline Ashford ve Mike Kennedy tarafından yaratıldı.

WhatsApp Küresel Marka Başkanı Vivian Odior: “Yılbaşı gecesi, dünyanın birlikte kutladığı tek tatil ve insanların o gün yaptığı en önemli şey, sevdikleri birine mesaj atmak veya onu aramak.

Tatilde WhatsApp’ın rekor kıran kullanımını değerlendirerek, insanların yaşadığı bu özel anları kutlamaktan heyecan duyuyoruz.” dedi.

AMV BBDO Yaratıcı Ortağı Andre Sallowicz şunları ekledi: “İnsanlara yeni yılın en güzel yanının gerçekten birbirimizle olan bağımız olduğunu hatırlatmak istedik. Önemli olan içerideki havai fişeklerdir, dışarıdakiler değil.

Ve o havai fişekler, genellikle çok uzakta olsalar bile bize yakın birinden o içten mesajı veya aramayı aldığımız anda patlıyor.”

Bu çalışma, “yılbaşı arifesinde 100 milyar mesajın gönderilmesinin beklendiği” gerçeğinden ilham aldı.

Hindistan, Brezilya ve Birleşik Krallık’ta yıl sonuna kadar gösterimde olacak. Medya planlama ve satın alma işlemleri Spark Foundry tarafından yürütülecek.

Yeni yılın beklendiği özel gecede iletişimin getirdiği mutluluğu vurgulayan 90 saniyelik film,  15 ve 6 saniyelik formlarıyla da dijital ve sosyal platformlarda izleyicilerle buluşacak. 

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign Asia

Senin için
Tümünü göster
Avon içindeki gücü açığa çıkaran kadınları kutluyor

Her kadın, yeteneği olan şeyi keşfedecek ve bunu eyleme dökecek...

Kadın, bedeni üzerindeki tek söz sahibidir

1970 yılından bu yana kadın haklarına yönelik tutum pek de...

KFC, ikonik ‘kova’larından pota yaptı

KFC, Kanada’da ikonik kovalarını basketbol potalarına dönüştürdüğü soğuk iklime uygun...