Site icon Campaign Türkiye

“Yerinde olsam benimle çıkardım”

Ayna karşısında tıraş olurken bir yandan da kendi kendilerine konuşup özgüven tazeleyen erkekler… Tıraş makinesi markası Philips Norelco’nun son reklamında baş rolde bu erkekler var. Kampanyanın adı ise “I’d FAQ me.”

Ogilvy & Mather, New York tarafından hazırlanan iki reklam filminde tıraş makinesiyle vücutlarının büyük bir bölümünü tıraş eden erkekler kendilerine ne kadar da arzu edilir olduklarını söyleyip, sanki bu sözler kendilerine hayran biri tarafından söyleniyormuş gibi davranıyor.

“Kendime göz kırpardım”, “Kendimi bir film izlemeye davet ederdim”, “Kendimle bir şarap içerdim” şeklinde tercüme edebileceğimiz cümlelerden sonra tercüme etmemeyi tercih ettiğimiz şu cümleyi söylüyorlar “I’d FAQ me”. O meşhur “f” harfiyle başlayan kelimeyi söylerken tıraş olan erkeğin ağzı piksel piksel oluyor ve sessizlik çöküyor.

Spotlar izleyenleri gerçekten etkileyici bir siteye “Now go FAQ yourself at…” cümlesiyle davet ediyor: idFAQme.com. Bu sitede tamamen çıplak bir erkeği ürünün faydalarını sayarken görüyoruz. Sitede erkekleri baştan aşağı 3D ve 360 derece bir test tıraşı bekliyor.

Ogilvy kreatif direktörü Zach Korman kampanyanın provokatif olmaktan ziyade hedeflenen pazarda genç erkeklerin kendileri ve görünüşleri hakkında ne düşündükleri konusunda dürüst olmakla ilgili olduğunu söylüyor. Ardından ekliyor “Hepimizin küçük ritüelleri ve kafamızda canlandırdığımız hikayeleri var. Özgüven ile hayat önümüzde tüm kapılarını açar.”

I’d Date Me

 

I’d Beach Me

Künye

Reklamveren: Philips Norelco

Reklam ajansı: Ogilvy & Mather, New York

Baş kreatif direktör: Calle Sjoenell

Yönetici kreatif direktör: Jason Marks

Kreatif direktörler: Zach Korman, Tom Elia,Craig Mannion

Art direktörler: Lukas Lund, Andreas Hoff, Brad Warsh

Metin yazarı: Mikio Bradley

Yapım şirketi: Epoch Films

Yönetmen: Michael Downing

Post Prodüksiyon: Cosmo Street Editorial

Müzik: JSM Music

Dijital prodüksiyon: Stinkdigital

Kaynak: adweek

 

 

Exit mobile version