artwork

Yenilenme vakti

2 sene önce

0

Zorlu bir pandemi dönemi geçirdik, henüz bitmese de aşı, düşen rakamlar ve normalleşmenin başlamasıyla yarına biraz daha umutlu bakmaya, sektör olarak ayağa kalkmaya başladık.

Bu yeni döneme yeni umutlarla başlarken DPİD’de 8. dönemi kapattık.

Başkanı olduğum iki sene içinde, her ne kadar asıl gündemimiz pandemi karşısında ayakta kalmaya çalışmak olsa da yine de tüm arkadaşlarımızın katkısıyla güzel şeyler başlattık.

Sektörel STK birliktelikleri, mesleki yeterlilik süreçleri, etkinlikler, eğitimler ve yeni dönemin normali Webinarlar.

Bu yolculukta kendimi her zaman dostlar arasında hissettim, her biri sektörün önde gelen şirketlerinin sahipleri, yöneticileri olan ama en ufak bir ego göstermeden sektörün ileriye taşınması için çalışan meslektaşlarım; Ayten Karahan Hasgül, Bülent Garip, Burak Kılavuz, Çağrı Alıcı, Cem Alpay, Elmas Özler, Emre Çoroğlu, Fatih Türe, İlker Akar, Melis Onat, Mesut Özalp, Müşfik Duru, Nilüfer Gürtekin Yalçınkaya, Yeşim Ertürk, Zuhal Gezer Demirci’ye ve elbette ki derneğin bütün yükünü sırtlayan sevgili Gülşah Köse’ye teşekkürler.

Şimdi bu çalışmaları devam ettirme ve üzerine yenilerini eklemesi için görevi devretme zamanı.

9. döneme yeni umutlarla, eski yol arkadaşları ile devam ediyoruz. As Başkanlığı sırasında özellikle 18 STK ile yürütülen sektörel destekler konusunda DPİD’i hem toplantılarda hem de otoritelerle yapılan destek görüşmelerinde başarıyla temsil eden sevgili Elmas yeni dönemde 2 sene için DPİD Başkanlığı’nı yürütecek.

Yönetim Kurulu yeni yüzlerle de güçlenirken, sevgili Emine Pura’nın başkanlığında eski başkanlarımız Alper Sesli, Serhat Demirel ve Murat Karamanoğlu ile geçmiş dönemlerin tecrübelerini DPİD’in geleceği için paylaşmak üzere ilk defa DPİD Danışma Kurulu’nu oluşturduk.

Yenileniyoruz, dönüşüyoruz, DPİD de bu dönüşümden nasibini alacak, sevgili Elmas’ın başkanlığında.

Veriye dayalı stratejiler ile güçlendirilmiş dijital, saha ve canlı etkinliklerin önemi arttı. DPİD tam bu noktada veri, saha, dijital ve etkinlik ajanslarının gelişimine katma değer sağlayacak faaliyetler, sektörel itibar yönetimi, gelişim, ajans ve marka iletişiminde güçlü iş birlikleri sağlama hedefi ile sektörün gelişiminde rol almayı hedefliyor.

Yaşar Şeki

DPİD 8. Dönem YK Başkanı
9. Dönem YK Başkan Yardımcısı

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 114. sayısında yayımlanmıştır.