artwork

Yeni Nike reklamında Çin, futbolun yeni yıldızı oluyor

6 yıl önce

0

Çin bu yıl Dünya Kupası’nda varlık gösteremedi, aslında hiçbir zaman da futbol yetenekleriyle öne çıkan bir ülke olmadı. Gelecekte bu durum değişiyor. Yeni Nike reklamında Çin, futbolun yeni yıldızı oluyor.

Wieden & Kennedy Shanghai imzalı reklam filminde Çin futbolunun 2033 yılında nasıl bir gelişim göstereceği ve dünya devine dönüşeceği hayal edilmiş.

2033 yılında herkes Çinli oyuncu transfer etmek istiyor, Dünya Kupası’nda Çin’le eşleşen İngiltere gözyaşlarına boğuluyor ve Çin yapımı kağıt mendillerin satışları tavan yapıyor. Tüm bu süreçte Çinli futbolcular nasıl harikalar yarattıklarını izliyoruz. Yüksek tempolu filmde Çin’in kadın futbolcularına da değiniliyor.

Peki neden 2033? Çünkü şu anda Çinli çocuklar Nike tişörtleri ve sokaklarda koşturdukları futbol toplarıyla bu geleceği hazırlamaktalar. Ayrıca bu gençler, Nike Football League içinde eğitimlerini de sürdürüyorlar.

Nike, Ian Pons Jewell’un yönettiği reklam filmiyle Çinli gençlere ilham vermeyi amaçlıyor. Wieden & Kennedy Shanghai’ın kreatif direktörleri Matt Skibiak ve Dong Hao Çin’den çok iyi futbolcular çıkabileceğine inanıyor. “Kimse böyle bir geleceği hayal etmezse, gerçekte de o noktaya hiç ulaşamayız” diyen ekip, Çin’in futbol alanında dünya devi olabileceğine inanıyor.

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...